در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518485 تاریخ : 1399/06/05-15:55:16
,5,
8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان می شوند

وزیرنیرو:

8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان می شوند

وزیر نیرو گفت: کم مصرف ها در حوزه انرژی از تخفیف صد درصدی برخوردار می شوند ومطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود هشت میلیون و 400 هزار خانوار جزو مشترکان کم مصرف هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان ضمن اشاره به مصوبه دولت مبنی بر رایگان شدن برق 30 میلیون نفر در کشور افزود: اصل این طرح برای اصلاح مصرف است و بر این اساس مصرف کنندگان در بخش خانگی به سه دسته «خوش مصرف ها» با حدود 16.5 میلیون مشترک خانگی، «کم مصرف ها» و «پرمصرف ها» تقسیم شده اند.
وی افزود: اکنون این طرح در بخش برق است و مصوبه هیات وزیران به ما دو ماه فرصت داده مقدمه های اجرای آن را فراهم سازیم تا برای کوتاه شدن زمان تلاش شود و اصل موضوع اطلاع رسانی و آموزش است. استارت آپ های زیادی در این زمینه فعال خواهند شد و صدا و سیما همکاری وسیعی خواهد داشت.
وزیر نیرو اضافه کرد: آب و برق دو محصول بسیار مهم در هر جامعه ای است که ارتباط مستقیم با رفاه، آسایش، امنیت خاطر و سلامت مردم دارند و در منطقه ایران به لحاظ وضعیت اقلیمی که منطقه ای خشک و نیمه خشک است، اهمیت این موضوع بیشتر و این نیاز در تابستان شدیدتر احساس می شود، شرایط کرونایی هم موضوع را خیلی مهم می کند.
وی گفت: توانستیم با همراهی مردم بویژه در ماه های اخیر در مصرف آب و برق، اوج بار برق را در یک تابستان گرم با موفقیت پشت سر گذاشته و نسبت به سال های قبل که همیشه این اوج بار حدود پنج درصد افزایش داشت و ناچار بودیم برای تامین آن از مدت ها قبل یک سرمایه گذاری سنگین برای احداث نیروگاه ها داشته باشیم، اوج بار در تابستان امسال همانند سال گذشته یک درصد افزایش داشت، اما انرژی بیشتری عرضه شد.
اردکانیان خاطرنشان کرد: امسال در حالی که خیلی از کشورهای صنعتی دنیا به دلیل شرایط کرونایی و رکود و کسادی گزارش دادند پنج تا 25 درصد انرژی کمتری را مصرف کردند و بازار برای آن وجود نداشت در صنایع بزرگمان بیش از 11 درصد و عرضه انرژی در کل در کشور 4.5 درصد نسبت به سال قبل بیشتر بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران