همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 835 تاریخ : 1390/04/17-00:00:00
,5,
 پیوستن شرکت ملی صنایع پتروشیمی به وزارت صنایع !

پیوستن شرکت ملی صنایع پتروشیمی به وزارت صنایع !

در حالیکه معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بالاگرفتن بحث ادغام این شرکت با وزارت صنعت،معدن و تجارت بر اجرایی نشدن این طرح تاکید دارد اما معاون وزیربازرگانی ا

  اظهارات این عضو کارگروه ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن، در لایحه وظایف و اختیارات وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت بحث پیوستن شرکت ملی صنایع پتروشیمی به این وزارتخانه جدید با موافقت شخص رئیس جمهور صورت گرفته است.
به گفته او، این لایحه قراراست تا شش ماه دیگر به مجلس ارائه شود.ضمن آنکه این احتمال هم وجود دارد که تا پیش ازآن با تصویب شورای عالی اداری این شرکت به این وزارتخانه بپوندد.
معاون وزیر بازرگانی تاکید دارد: یکی از اهداف ادغام وزارت صنایع وبازرگانی یکپارچه شدن سیاست های صنعتی و تجاری بوده و لازمه این مهم این است که سیاست گذاری در حوزه صنعت به صورت یکپارچه انجام بگیرد.
به گفته این عضو کارگروه ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن، اغلب نمایندگان مجلس نیز از پیوستن شرکت ملی صنایع پتروشیمی به این وزارتخانه جدید حمایت کرده اند و به زودی نیز این امر محقق خواهدشد.
دودانگه معتقد است:فعالیت در حوزه پایین دستی نفت مربوط به بخش صنعت کشور می شود و باید سیاست گذاری ها در این بخش به صورت یکپارچه صورت بگیرد.
این در حالی است که مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در واکنش به ادغام این شرکت در وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت تاکید دارد: جداسازی این صنعت از صنایع نفت و گاز به هیچ وجه به صلاح نظام اقتصادی کشور نیست.
عبدالحسین بیات درباره احتمال الحاق صنعت پتروشیمی به وزارت صنعت، معدن و تجارت با اظهار بی اطلاعی از این تغییرات جدید ساختاری، گفت: پس از تصویب قانون جدید نفت و گاز در مجلس و تائید نهایی شورای نگهبان، قرار شده است وزارت نفت در قالب 4 شرکت نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و صنایع پتروشیمی به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
مدیر عامل شرکت ملی صنعت پتروشیمی ، با تاکید بر اینکه براساس آخرین اظهار نظر رسمی، شورای نگهبان فعالیت وزارت نفت در قالب این 4 شرکت مادرتخصصی را تائید کرده است، تصریح کرد:‌ حتی در سطح کلان مدیریت وزارت نفت هم با این تغییرات ساختاری مخالفت شده است و از الحاق پتروشیمی به وزارت بازرگانی و صنایع اطلاعی ندارد.معاون وزیر نفت با اعلام اینکه با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی یکی از صنایع پایین‌دستی صنایع نفت و گاز کشور به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: جداسازی این صنعت از صنایع نفت و گاز به هیچ وجه به صلاح نظام اقتصادی کشور نیست و در بلندمدت منجر به مشکلات و چالش‌هایی در این صنعت اشتغال آفرین خواهد شدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران