جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519230 تاریخ : 1399/06/19-14:55:46
,17,
81 درصد طرح های سرمایه گذاری خارجی 5 ماهه اول 99، در حوزه صنعت، معدن و تجارت است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

81 درصد طرح های سرمایه گذاری خارجی 5 ماهه اول 99، در حوزه صنعت، معدن و تجارت است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در 5 ماهه اول سال 99، تعداد 60 فقره سرمایه گذاری خارجی با ارزش 2.4 میلیارد دلار در کشور به تصویب رسیده که بخش صنعت، معدن و تجارت با 49 مورد و حجم سرمایه گذاری 850 میلیون دلار به ترتیب سهم 81 و 26 درصدی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی افزود: سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت در 5 ماهه اول سال 99، نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد 32 درصد و از نظر ارزش 97 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی از لحاظ حجم سرمایه گذاری سهم بخش صنعت 83.6 و معدن 6.2 و تجارت 10.2 درصد بوده است.

زرندی اعلام کرد: از 49 مورد طرح سرمایه گذاری خارجی، 21 شرکت با 100 درصد سهامداران خارجی 24 شرکت به صورت مشارکتی با شرکت های داخل (J.V) و چهار مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT می باشند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در این مدت در گروههای ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت و ساخت محصولات فلزی فابریکی به جز ماشین آلات و تجهیزات بوده است.

زرندی افزود: کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی و ترکیه چهار کشور اول به لحاظ ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب در ایران می باشند.

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد سرمایه گذاری ها توسط کشور افغانستان با 17 مورد و کشور چین ترکیه و هند رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران، آذربایجان شرقی و البرز به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی و مصوب کسب نموده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران