سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 453033 تاریخ : 1398/01/26-12:08:41
,11,22,
800 تن سیمان رایگان به سیلزدگان مازندرانی تحویل شد

800 تن سیمان رایگان به سیلزدگان مازندرانی تحویل شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که تاکنون 800 تن سیمان رایگان برای ساخت و مرمت واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در اختیار سیلزدگان استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد خانی نوذری افزود: بر اساس برنامه ریزی برای مرمت هر واحد مسکونی مطابق با میزان خسارت تا سقف یک تن و برای واحدهای مسکونی تخریبی نیز هشت تن سیمان رایگان به سیلزدگان تحویل می شود.

وی گفت که بر اساس توافق اولیه با بنیاد مستضعفان، حدود یک هزار تن سیمان رایگان برای مرمت و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل مازندران تحویل خواهد شد.
بر اساس آمارهای رسمی، سیل و سیلاب اخیر به 6 هزار و 501 واحد مسکونی در مازندران خسارت زد که حدود 800 واحد از این تعداد تخریبی است و باید نوسازی شود.
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اعلام این که تاکنون آوار برداری از 100 واحد مسکونی تخریبی در مناطق سیلزده استان انجام شده است، گفت که برای بقیه واحدها هم زمانی که سطح آب زیرزمینی فروکش کند، اقدامات لازم را انجام خواهد شد.

معرفی 660 سیلزده برای وام تعمیراتی 

خانی نوذری تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده نیازمند تعمیر را حدود پنج هزار و 700 واحد اعلام کرد و گفت که تاکنون 660 نفر از مالکان این واحدها برای دریافت تسهیلات 150 میلیون ریالی تعمیراتی به بانک عامل معرفی شدند.
وی اضافه کرد: برای تسریع در پرداخت تسهیلات علاوه بر افزایش تعداد بانک های عامل، وثیقه سیلزدگان نیز به صورت زنجیره ای انجام می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران گفت: در بخش واحدهای تخریبی مالکان 35 واحد مسکونی با تکمیل پرونده برای دریافت مرحله اول وام ساخت به بانک معرفی شدند که با انعقاد قرارداد این تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی پیش بینی کرد که کار مرمت واحدهای خسارتی ناشی از سیل تا پایان بهار و بازسازی واحدهای تخریبی نیز با همکاری مالکان پیش از فصل سرما به اتمام می رسد.
براثر سیل اواخر اسفندماه 97 و فروردین 98 در مازندران حدود 15 هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکونی، بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این استان خسارت وارد شد و پنج نفر نیز جان خود را از دست دادند.
این دومین سیل مخرب در مازندران در مدت کمتر از یکسال گذشته است که در این استان رخ داد.
پیشتر در مهرماه 97 سیل حدود 7 هزارمیلیارد ریال به بخش کشاورزی، تاسیسات زیربنایی و واحدهای مسکونی خسارت زد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 153
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه