همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 798 تاریخ : 1390/04/15-00:00:00
,1,
خودباوری برآمده از آموزه‌های امام راحل و شهدای ملت ایران در اوج قرار دارد

احمدی نزاد:

خودباوری برآمده از آموزه‌های امام راحل و شهدای ملت ایران در اوج قرار دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در ایران خود باوری برآمده از آموزه های امام راحل ، انقلاب عظیم اسلامی و شهدا در اوج است، اظهار داشت: باید با خودباوری، توکل به خد

 به گزارش روز چهارشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت، دکتر محمود احمدی نژاد در مراسم بهره برداری کامل از سد و نیروگاه کارون 4 با اشاره به فواید و مزیت‌های این سد و قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای احداث آن خاطرنشان کرد: سد کارون 4بلندترین سد ایران و به لحاظ فنی بسیارعالی است اما همه اینها بهانه‌ای است که از دل ساختن این سد انسان ها بزرگ شده و روح ، قدرت و توانمندی شان بزرگ شود و خود را و عظمت انسان را بشناسند و به جهان معرفی کنند.
وی به اهمیت و جایگاه سد سازی اشاره کرد و گفت: در گذشته متخصصان یک کشوری سدی را در کشورمان طراحی ، متخصصان کشور دیگری آن را احداث و متخصصان کشور سومی نیز از این سد بهره برداری می کردند و در این مسیر به گونه‌ای عمل کردند که اجازه ندهند متخصصان ایرانی کوچکترین آشنایی با چند و چون کارها پیدا کنند برای اینکه ملت خودش را نشناسد و احساس توانایی به او دست ندهد اما امروز به جایگاهی رسیدیم که خودکفایی در سد سازی را جشن می گیریم.
احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه ایران عزیز سرشار از استعدادهای انسانی، علمی، فنی و فرهنگی و طبیعی است به گونه ای که خدای متعال گلچینی از همه نعمتهای خود را در ایران قرار داده است، گفت : غنی ترین معادن، ظرفیت های آبی، بهترین زمین ها، جنگل ها، آب و هوا و بالاتر از همه بهترین مردم در ایران وجود دارند و مسئولیت امروز ما این است که عقبه تاریخی و موجودیت امروزمان را بشناسیم.
رئیس جمهور خودباوری را دومین عامل برای دستیابی به قله های کمال و عزت دانست و گفت: باید توانمندی‌های خودمان را باور داشته باشیم و باور کنیم که می توانیم از دل حوادث خودمان را به قله های عزت و اقتدار برسانیم.
احمدی نژاد در ادامه افزود: باید خودمان را باور کنیم و باور کنیم که هر کار درستی را که بخواهیم، می‌توانیم در این سرزمین انجام دهیم و این باور سکوی پرش به سمت قله هاست و اگر ملتی همه ظرفیت ها و استعدادها و نعمت های الهی را در اختیار داشته باشد اما خودش را باور نکند قدرت و توانستن خودش را باور نداشته باشد این ملت به هیچ جا نخواهد رسید و تا آخر دست دوم و حقیر خواهد ماند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مصرف نکردن نشانه حقارت انسان نیست چه بسا بعضی گروه ها و جوامع در جهان هستند که خیلی هم مصرف می کنند و ماشین های درجه یک سوار می شوند اما طعم عزت را نمی چشند و همه دنیا با چشم حقارت به آنها نگاه می‌کند و هیچ کس آنها را عزیز نمی دارد. کسی عزیز است که خودش را باور کرده و روی پای خودش ایستاده باشد و تصمیم بگیرد و عمل کند.
وی گفت: امروز در ایران عزیز خودباوری در اوج است و این را باید حفظ و تقویت کنیم.
دشمنان در ماجرای هسته ای از روحیه واراده توانستن ملت ایران هراس دارند
احمدی نژاد در ادامه با اشاره به موضوع هسته‌ای کشورمان خاطرنشان کرد: در ماجرای هسته ای آن چیزی که دشمنان و بدخواهان از آن می ترسند قدرت و روحیه توانستن ملت ایران و اراده ای که باعث شد در این راه قدم بگذاریم، است چرا که ملتی که تصمیم بگیرد وارد چنین عرصه‌ای شود این ملت دیگر شکست ناپذیر است و هر کاری بخواهد می تواند انجام دهد و لازم نیست بمب بسازد زیرا بمب متعلق به عقب افتاده هاست.
رئیس جمهور گفت: اینکه ملتی آن قدر خود را باور دارد که در مهمترین و پیچیده ترین عرصه های علمی و فنی جهان وارد می شود و روی پای خودش می ایستد چنین ملتی می‌تواند تاریخ را رقم بزند، آینده را بسازد و معادلات ناعادلانه جهان را در هم بشکند.
وی با بیان اینکه توکل به خدا از دیگر عوامل رسیدن به قله‌های عزت و پیشرفت است، گفت : کسی که به خدا متصل شد شکست ندارد و همه دنیا بهانه ای است که به خدا متصل شویم و به او توکل کنیم و کسی که بر خدا توکل می کند شکست ناپذیر است و خوشبختانه امروز در ایران ایمان و توکل به خدا رو به تعمیق و گسترش است و این را باید حفظ کنیم.
رئیس جمهور بر ضرورت همدلی در کشور تاکید کرد و آن را یکی دیگر از عوامل رسیدن به پیشرفت و عزت دانست و گفت: امروز یک مأموریت مشترک داریم و آن این است که ایران را بسازیم؛ ایران باید به الگوی همه ملتها تبدیل شود و این شدنی است و خدای متعال امکان و استعدادش را در این سرزمین قرار داده است.
احمدی نژاد با بیان اینکه برای یک ملت آرمانی و انقلابی عیب است که در گوشه و کنار فقر ، فاصله طبقاتی ، تبعیض ، بددلی ، عقب افتادگی و خرابی باشد ، اظهار داشت: باید مشکلات و معایب را با سرعت و همدلی برطرف کنیم.
وی گفت: یک ملت وقتی با هم می شود تجلی قدرت خدا می شود و هر قدرت شیطانی را می تواند در هم بشکند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه نقطه تمرکز شیطان بر هم زدن همدلی هاست، گفت: امروز شیاطین می خواهند از یک طرف ذهن ملت بزرگ ایران را از ماموریت ساختن و الگو شدن و بر افراشتن پرچم توحید و عدالت منصرف کند و از طرف دیگر با مسائل پیش پا افتاده ملت را به جان هم بیندازد و عیب ، کینه ها و حسادت ها را در عرصه عمومی بر ملت تحمیل کنند.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه شیطان از اینکه در ایران الگوی متعالی برقرار شود به شدت وحشت دارد، اظهار داشت: ما خانواده بزرگی هستیم و هر کسی در جهت ایجاد فاصله و بددلی و تضعیف روحیه خود باوری قدم بردارد نه تنها دلسوز ملت نیست بلکه در یک نگاه دیگر خائن است.
رئیس جمهور با بیان اینکه کار و تلاش از دیگر عوامل کمال و پیشرفت است ، گفت: یک کشور و انسان متعالی با کار ساخته می شود و در مسیر کمال و ساختن، ثانیه ها ارزشمند است و باید کار کرد.
وی عامل دیگر رسیدن به قله های پیشرفت را امید به آینده دانست و گفت: باید ایمان داشته باشیم که آینده سرشار از عزت و سر افرازی متعلق به ماست و این قابل تحقق و آرمان انبیای الهی اجرا شدنی است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر امید نباشد حرکتی نخواهد بود ، افزود: امروز ملت ایران در راهی روشن ، همدل و متحد در حال حرکت است و ایران به آینده روشن امید دارد و الگوی متعالی را بر پا خواهد کرد چرا که ما همه پیرو پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) هستیم.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین مسئله عالم هستی را "انسان" دانست و اظهار داشت: خدا همه عالم را برای انسان خلق کرده و همه هستی را ظرفیتی قرار داد تا انسان بر او ببالد و خودش را بشناسد و بالا کشیده و به خدا برساند.
رئیس جمهور گفت: همه این دنیا بهانه، ابزار و فرصتی است برای اینکه حقیقت انسانیت و انسانی شکوفا شده و انسانها خود را از خاک تا خدا بالا بکشند.
احمدی نژاد، اقتصاد، صنعت، علم، فناوری، زندگی، کار و تلاش را از جمله زمینه‌ها و فرصت هایی دانست که انسانها با تمسک به آنها به جایگاهی برسند که بنده خدا شوند، اظهار داشت: امامان معصوم تجلی کامل و کمال تجلی هستند و انسان در چهره امام جز خدا نمی بیند. خدای متعال این جهان را خلق کرد و امام را الگو، پیشوا، راهبر و دستگیر انسان قرار داد تا انسان خود را بشناسد و به کمال برسد.
رئیس جمهور افزود: انسان آفریده شده است تا به قله های پیشرفت و کمال دسترسی پیدا کند و اگر کسی به ذره ای پایین تر از آن قله ها رضایت دهد در خسران است و ضرر کرده است. انسان در سیر کمالی به سوی خدا الگوهایی مانند امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) را پیش رو دارد که حجت را بر بشریت تمام کرده اند.
رئیس جمهور با اشاره به عوامل رسیدن انسان به قله های کمال و عزت، خودشناسی و آگاهی انسان از توانمندی ها و ظرفیت های خود را از جمله این عوامل دانست و گفت: اگر کسی و یا ملتی خود را و توانمندی ها، استعدادها و ظرفیت های خود را نشناخته باشد به جایی نخواهد رسید. البته کار شیطان تحقیر انسان است و اگر شیطان انسانی را تحقیر کند می تواند او را از قله های کمال، غافل و به کارهای پست وا دارد.
احمدی نژاد افزود: شیاطین انسان را تحقیر می کنند استعدادها و توانمندیهای او را نادیده گرفته و خودخواهی ها، حسدها و دلبستگی های نازل را در برابر انسان تزیین می کنند لذا باید قدرت و استعداد و این را که چه هستیم، که هستیم و چه داریم، بشناسیم.
رئیس جمهور در ادامه وزارت نیرو را مکلف کرد تا تجربیات سد سازی خود را به صورت مستند در قالب چندین جلد کتاب مرجع تدوین کند و گفت: باید حلقه تجربه سدسازی کشور تکمیل شده و برنامه و چشم‌انداز سدسازی کشور برای ده سال آینده نهایی و اجرایی شود.
احمدی نژاد همچنین به وزیر نیرو گفت: امروز باید در وزارت نیرو واحدی برای فعالیت بین المللی در بخش سد سازی تاسیس شود زیرا هر چند سدهایی از سوی متخصصان کشورمان در خارج از کشور ساخته شده است اما ظرفیت بسیار بیشتری برای متخصصان کشورمان در جهان وجود دارد.
رئیس جمهور تاکید کرد: امروز باید در جهان ابداعاتی را به نام ایران ثبت کرده و پرچم ایران را برافراشته کنیم زیرا برافراشته شدن پرچم ایران باعث برافراشته شدن پرچم عزت و عدالت و از سوی دیگر باعث شکسته شدن هیمنه استکبار خواهد شد.
احمدی نژاد با بیان اینکه باید منافع سدهای احداث شده در خدمت مردم قرار گیرد ،گفت: باید تلاش کنیم از کارآفرینان و کسانی که ایده های نو دارند در این راستا استفاده شود. باید از همه ظرفیت ها برای ساختن ایران اسلامی استفاده کرد .
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات مهم جهان و منطقه اشاره کرد و گفت: نظام یکسویه و شیطانی به پایان راه خود رسیده و جهان در حال تحول است. دشمنان امروز برای نجات خود و رژیم صهیونیستی دست به هر کاری می زنند و حتی قواعد و قوانینی را که خودشان وضع کرده‌اند را زیر پا می گذارند.
رئیس جمهور تاکید کرد: امروز ملت های منطقه باید با همدیگر متحد شوند و عدالت را مطالبه کرده و سرنوشت خود را مشخص کنند اما باید مراقب باشند زیرا دشمن بسیار فریبکار است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه امروز دشمنان با ماسک حمایت از حقوق بشر به میدان آمده‌اند، گفت: کارنامه 300 ساله دشمنان و سلطه گران سرشار از غارت، دزدی، خیانت، تحمیل به ملت‌ها و سرشار از آدم کشی است به گونه‌ای که امروز همه جای دنیا رد پای خیانت های آنها قابل مشاهده است.
وی تصریح کرد: دولت‌هایی که امروز با دشمن ملت های منطقه همکاری می کنند باید بدانند که در سال‌های آینده نوبت به خود آنها خواهد رسید و دشمنان آنان را نیز از قدرت به زیر خواهند کشید بنابراین دولت‌های منطقه نباید در بازی دشمنان نقش ایفا کنند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران نشان داده که می شود در برابر استکبار ایستاد زیرا 31 سال قبل زمانی که دشمنان با ملت ایران قطع رابطه کردند منتظر بودند که ملت ایران از بین برود اما امروز ملت ایران زنده و در حال پیشرفت است و دشمنان این ملت در سراشیبی سقوط قرار دارند.
احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود با اشاره به اعیاد شعبانیه این اعیاد را به جامعه بشری و عالم هستی تبریک گفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران