در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512435 تاریخ : 1399/02/20-10:35:35
,10028,10031,
78 درصد دانش آموزان به شاد پیوستند /ارزش ریالی اینترنت مصرفی در شاد چقدر است؟

78 درصد دانش آموزان به شاد پیوستند /ارزش ریالی اینترنت مصرفی در شاد چقدر است؟

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 78 درصد دانش آموزان یعنی 11 میلیون و 300 هزار نفر در شبکه شاد عضو شده اند گفت: تا امروز 892 میلیون و 210 هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی شرفی با اشاره به موضوع آموزش از راه دور و چالش های فناوری گفت: تا امروز 892 میلیون و 210 هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده که به طور متوسط هر فایل 20 مگابایت است.

وی در پاسخ به نتیجه گیری مجری برنامه مبنی بر اینکه «تبادل این میزان فایل معادل 18 میلیون گیگابایت می شود و اگر هرگیگابایت را 1000 تا 5000 تومان درنظر بگیریم، ارزش ریالی اینترنت مصرف شده 18 تا 90 میلیارد تومان می شود، مگر آموزش رایگان نیست، برای چه چنین رقمی را به مردم تحمیل کرده ایم؟» گفت: سه ماه است که مدرسه ها تعطیل است، هزینه آموزش، ایاب و ذهاب و غیره قبلا وجود داشته و اکنون این هزینه ها به نوعی جایگزین هزینه های جاری شده است.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش افزود: البته ما به دنبال آن هستیم که هزینه مصرفی شبکه شاد رایگان شود. این موضوع با ستاد ملی مدیریت کرونا نیز مطرح شده و پیگیر هستیم که از طریق مراجع ذیربط این اتفاق بیفتد و اینرتنت مصرفی رایگان شود.

شرفی با بیان اینکه نمی توانستیم آموزش را در تعطیلات ناشی از کرونا تعطیل کنیم گفت: از همان روزهای ابتدایی تعطیلات، آموزش مکمل از طریق رسانه ملی شروع شد. ضعف بزرگ آموزش تلویزیونی عدم امکان تعامل دوطرفه بود و آموزش و پرورش باید دنبال راه دومی می رفت که در زمان محدود قابل پیاده سازی و جوابگوی جمعیت 16میلیونی باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا شبکه شاد ایجاد و همکاران ما دریافت مجوز استفاده رایگان از اینترنت را به ستاد کرونا بردند. آنها که متولی پهنای باند هستند باید کمک کنند تا فرایند آموزش پیش برود و هزینه خانواده ها هم کمتر شود.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان ما به طور پراکنده آموزش ها را در پیام رسان های خارجی شروع کرده بودند و هزینه اینترنت استفاده از پیام رسان خارجی چند برابر بوده است اظهار کرد: مصرف پهنای باند داخلی 30 درصد افزایش یافته و به این معناست که از پهنای باند خارجی صرفه جویی شده است. قبلا مردم اینکار را در پیام رسان های دیگر انجام می دادند و چندبرابر هزینه می کردند.

شرفی با اشاره به اینکه 78 درصد دانش آموزان یعنی 11 میلیون و 300 هزار نفر در شبکه شاد عضو شده اند گفت: اگر یک دستگاه تلفن هوشمند هم در خانه باشد برای چند فرزند دانش آموز قابل استفاده است و این پوشش ما را افزایش داده است.

وی افزود: کانال های اختصاصی محتوا ایجاد کرده ایم. 5000 محتوا بارگذاری شده و معلمان می توانند اینها را به اشتراک بگذارند. ضمن آنکه فایل های بارگذاری شده در داخل شبکه، فشرده سازی شده است. پوشش شبکه خوب است. 98 درصد مدیران مدارس عضو شبکه شاد هستند و امکانات جدید در حال اضافه شدن است.

وی درباره بازخودرهای دریافتی و میزان رضایت از شبکه شاد گفت: افرادی که استفاده کرده اند تعدادی با بنده تماس گرفتند و رضایت داشتند. شبکه شاد بسیار زود فراگیر شد. اکنون سیستم کارش را انجام می دهد. استفاده از شبکه الزامی نبوده است. به هرحال شبکه شاد تنها کانال رسمی آموزش است. اگر جایی امکان استفاده نباشد روش های دیگر آموزش دنبال می شود؛ اما اگر دسترسی وجود داشته باشد باید این کار را انجام دهند.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه استفاده از مدرسه تلویزیونی کند و شل نشده است گفت: اما باید درنظر داشت که آموزش یک فرایند تعاملی است. محتوا ارائه شد اما دانش آموزی که محتوا را از تلویزیون دیده اگر سوال داشته باشد باید در یک بستری آن را مطرح کند که در مدرسه تلویزیونی این امکان وجود نداشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 220
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران