همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 775 تاریخ : 1390/04/15-00:00:00
,17,
سد کارون 4 افتتاح شد / جشن خودکفایی در صنعت سد سازی کشور آغاز شد

با حضور رییس جمهوری،

سد کارون 4 افتتاح شد / جشن خودکفایی در صنعت سد سازی کشور آغاز شد

اهواز - با بهره برداری از بلندترین و بومی ترین سد کشور جشن خودکفایی در صنعت سدسازی کشور با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

 به گزارش صبح روز چهارشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت، سد کارون 4 که 230 متر ارتفاع دارد بلندترین سد دو قوسی کشور محسوب می شود. این سد با هدف تنظیم آب رودخانه کارون به میزان 7،3 دهم میلیارد متر مکعب در سال ساخته شده است.

همه مراحل مطالعه، طراحی و اجرای آن به همت متخصصان داخلی انجام شده و دارای 4 واحد نیروگاهی است که در مجموع هزار مگاوات برق تولید می کند. آب ذخیره پشت این سد بیش از 2 میلیارد متر مکعب است.

نوع بتن ریزی این سد نیز در خاورمیانه یک رکورد بوده به طوری که در سالهای 87 و 88 در سه نوبت 62 هزار ، 82 هزار و 89 هزار متر مکعب در ماه بتن ریزی شده است.

از دیگر ویژگی های ساخت سد کارون 4 استفاده بهینه در مصرف سیمان بوده که در مجموع 4 و نیم میلیارد تومان صرفه جویی شده است.تبار مصوب این طرح نیز 1280 میلیارد تومان بوده که تاکنون 970 میلیارد تومان آن هزینه شده است.

این سد 5 فروردین سال گذشته با حضور رئیس جمهور آبگیری شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران