همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 719 تاریخ : 1390/04/13-00:00:00
,8,
ثبت صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا نزد سازمان بورس و اوراق بهادار

ثبت صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا نزد سازمان بورس و اوراق بهادار

با اتمام پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا این صندوق نزد اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری و سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید.

  بگزارش امور روابط عمومی و بازاریابی مؤسسه ی اعتباری توسعه ، در پی ثبت صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا در 21 خرداد ماه و با شماره 27646 و شناسه ملی 10320568557 نزد اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، این صندوق با شماره ی 10871 و در 24 خرداد ماه سال جاری در سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. این صندوق با ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع بند (20) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار به شمار خواهد آمد.

بر اساس این گزارش هدف از تشکیل صندوق، جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن ها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهره گیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تأمین منافع برای سرمایه‌گذاران است.

این گزارش می افزاید : موضوع فعالیت صندوق سرمایه گذاری توسعه فردا ، سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی و کلیه اوراق بهاداری است که مجوز انتشار آن ها توسط دولت یا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده باشد.

بر پایه ی این گزارش صندوق دارای دو نوع واحد سرمایه‌گذاری عادی و ممتاز است. واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز در وهلة اول متعلق به مؤسسان است. این واحدها غیر قابل ابطال ولی قابل انتقال می‌باشد. مجمع صندوق از اجتماع دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز تشکیل شده و هریک از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز به شرط داشتن حداقل 5 درصد ازکل واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق، از حق رأی در مجمع برخوردار خواهند بود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران