سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 449123 تاریخ : 1397/11/28-15:32:28
,15,10028,10034,
70 درصد جرائم در فضای مجازی در تهران را کشف شد

رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد؛

70 درصد جرائم در فضای مجازی در تهران را کشف شد

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: در حدود 70 درصد جرائم در فضای مجازی در تهران را کشف کردیم و یک‌روند روزافزون راداریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ ظهر امروز در نخستین نشست تخصصی پیگیری جرائم سایبری در حوزه بانکداری الکترونیک اظهار کرد: این ایام مصادف است با شهادت 27 نفر از مرزبانان غیوری که برای آرامش و امنیت و آسایش ما در دورترین نقطه کشور جانشان را ناجوانمردانه باختند.  

وی افزود: اینکه دشمنان بتوانند رودررو این اقدامات را انجام بدهند و به عامل انتحاری متوسل شدند.

رحیمی اظهار کرد: 60 نفر از منافقین در مرز میر جاوه در درگیری تن‌به‌تن نتوانستند یک برجک از ما بگیرند و حالا به این رفتارهای ناجوانمردانه متوسل شدند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: نیروی انتظامی در بخش‌های مختلف در حال فعالیت است، از نقطه صفرمرزی تا قلب شهرها را محافظت می‌کند.

وی گفت: امروز پلیس اشراف کاملی را در فضای مجازی دارد و متأسفانه یکی از جرائمی که روند رو به رشد به خودش گرفته موضوعات مربوط به جرائم اقتصادی است.

رحیمی افزود: 40 درصد جرائم در حوزه فضای مجازی در حوزه ما نیست، 20 درصد از کلاه‌برداری‌ها در حوزه ما نیست (آمار پایتخت)؛ این موضوعات ما را بر آن داشت تا با برگزاری کلاس‌های توجیهی و آگاه کردن کاربران فضای مجازی، تلاش کنیم تا آگاهی افراد در این حوزه افزایش داده شود.

وی افزود: بالغ‌بر 70 درصد جرائم در فضای مجازی در تهران را کشف کردیم و یک‌روند روزافزون راداریم.

رحیمی گفت: با همکاری تمامی دستگاه‌ها و بخش‌ها فضا را برای مجرمین در فضای مجازی تنگ کنیم و باید باور کنیم مجرمین به فضای مجازی کوچ کردند؛ همچنین وقوع جرائم در فضای مجازی 80 درصد افزایش‌یافته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه