در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514997 تاریخ : 1399/04/05-14:14:46
,15,
65 میلیون ایرانی در دولت تدبیر و امید به اینترنت سیار متصل شدند

با توسعه زیر ساخت های ارتباطی طی چهار سال گذشته؛

65 میلیون ایرانی در دولت تدبیر و امید به اینترنت سیار متصل شدند

سیاست مهم وزارت ارتباطات در رشد بازار اپراتورهای ارتباطی، تثبیت و کنترل قیمت ها و استراتژی توسعه بازار بوده است. به گفته وزیر ارتباطات در ابتدای دولت یازدهم حدود پنج میلیون نفر به اینترنت دسترسی داشتند، این عدد در ابتدای دولت دوازدهم به 36 میلیون نفر و اکنون به 70 میلیون نفر ایرانی رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، یک زمانی تنها 300 هزار ایرانی به اینترنت نسل سوم موبایل متصل بودند. خیلی هم دور نیست، حدود 6 سال قبل؛ اما الآن 70 میلیون ایرانی به اینترنت نسل سوم و چهارم دسترسی دارند.

سال 96 با آغاز به فعالیت دولت دوازدهم، ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار 41 درصد و تعداد مشترکین آن حدود 33 میلیون نفر بود.

ضریب نفود اینترنت پهن باند در آن سال به 12 درصد هم نمی رسید و تعداد مشترکین اینترنت پهن باند ثابت، 9 میلیون نفر بود. تعداد مشترکین اینترنت پهن باند بیش از 42 میلیون بود و ضریب نفوذ پهن باند به 53 درصد می رسید.

با گذشت یک دوره تقریباً چهارساله و با توسعه زیرساخت ها تعداد مشترکین پهن باند سیار به نزدیک 70 میلیون نفر رسید و ضریب نفوذی 83 درصدی را رقم زد. در این مدت اما تعداد مشترکین اینترنت پهن باند ثابت، با کاهش روبه رو شد و ضریب نفوذ اینترنت ثابت به 10 درصد رسید.

چهار سال قبل تعداد پوشش جاده های اصلی - فرعی ریلی به 70 درصد رسید. عددی که در سال 85 طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور صفر درصد بود.

اما طبق آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات اعلام کرده است، امروز تعداد مشترکین تلفن همراه نزدیک به 119 میلیون نفر است و ضریب نفوذ آن در کشور عدد 142 درصد را هم رد کرده است. امروز پوشش جاده های اصلی فرعی ریلی کشور به 86 درصد رسیده است.

رایتل اپراتوری بود که اینترنت نسل سوم را برای کاربران فضای مجازی به ارمغان آورد. سال 92 این اپراتور حدود 200 تا 300 هزار مشترک فعال داشت و همگی دارای اینترنت 3G بودند. سال 93 پروانه های نسل دوم اینترنت همراه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور از نسل دو به نسل سوم و از نسل سوم به نسل چهارم ارتقا یافت.

پس از آن طی 6 ماه تا یک سال جهش جدی در شبکه را شاهد بودیم. اکنون سیم کارت های دارای اینترنت 3G و 4G در ایران بالای 100 میلیون است اما تعداد مشترک های فعال همان 70 میلیون کاربر است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 132
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران