جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447627 تاریخ : 1397/11/10-17:04:46
,10028,
62درصد منابع سازمان تامین اجتماعی صرف پرداخت مستمری می شود

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی:

62درصد منابع سازمان تامین اجتماعی صرف پرداخت مستمری می شود

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: 62درصد منابع این سازمان صرف پرداخت مستمری می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمدعلی جنانی در همایش مسئولین حوزه فنی مستمری ادارات کل تامین اجتماعی سراسر کشور که در اصفهان برگزار شد، گفت: ایجاد همدلی، وفاق و هم افزایی و ایجاد دغدغه مشترک برای تسهیل روند امور و بررسی دستورالعمل ها برای دستیابی به نگاه و درک یکسان از قوانین حوزه مستمری ها، از اهداف عمده برگزاری این همایش است.

وی به اختصاص بیش از 62 درصد از مصارف سازمان در بخش پرداخت مستمری اشاره کرد و گفت: عمده جذابیت بیمه تامین اجتماعی و نگرش و نگاه بیمه شدگان در تحت پوشش قرار گرفتن سازمان تامین اجتماعی برای برقراری مستمری در ایام بازنشستگی است.

جنانی افزود: 2/2 درصد از کارکنان این سازمان ماموریت هدایت 62 درصد از منابع سازمان را به عهده دارند.

وی به عوامل ایجاد رشد فزاینده مستمری بگیران اشاره کرد و گفت: وضعیت انواع قانون های پیش از موعد بازنشستگی از جمله سخت و زیان آور، نوسازی صنایع، قوانین بودجه سنواتی کل کشور، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و بازنشستگی وفق قانون تعیین تکلیف از علت های موثر در این روند است به گونه ای که با اجرای قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان اور به یکباره با ورود 400 هزار بازنشسته روبه رو شدیم.

وی با اشاره به دغدغه جدی مدیران سازمان در ایفای تعهدات و برنامه ریزی مدون در مدیریت منابع این سازمان افزود: انواع اصلاحات در قانون تأمین اجتماعی از طرق برپایی نظام های چند لایه تأمین اجتماعی، رایزنی با مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز و باز مهندسی و اصلاح فرایندهای جاری ایجاد شده است.

مدیرکل امور فنی مستمری های تامین اجتماعی در ادامه با بیان دغدغه جدی مدیران ارشد سازمان برای رسیدگی به مشکلات مستمری بگیران و تلاش برای دستیابی به یک نظام جامع برای تسهیل خدمات به آنها گفت: برگزاری گردهمایی ها و استفاده از تفکرات و اندیشه تشکل های بازنشستگی و هم افزایی با شرکای اجتماعی سازمان همواره در صدر برنامه های این مدیریت بوده است.

جنانی با اشاره به ترکیب مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی گفت: هم اکنون حدود 63 درصد مستمری بگیران بازنشسته، 30 درصد بازمانده و 5 درصد از کارافتاده هستند.

مدیر کل امور فنی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه ماهانه بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر از سازمان تأمین اجتماعی حقوق دریافت می کنند، افزود: این وجوه از منابع متکی به حق بیمه تأمین می شود و در این شرایط که سازمان متأثر از بحران حاکم بر صنعت، رکود بازار و اشتغال کشور است، باید ضمن اجرای تعهدات قانونی بلند مدت، نسبت به برقراری تعادل میان ورودی و مصارف سازمان حرکت کنیم.

جنانی به تشریح خدمات ارائه شده به مستمری بگیران اشاره کرد و گفت: اداره کل امور فنی مستمریها، به منظور سهولت در ارائه خدمات و افزایش رضایت مندی مخاطبین، برنامه‌های اخذ درخواست برقراری مستمری به صورت غیرحضوری، ایجاد سامانه پیامک به مستمری بگیران، اخذ درخواست تغییرات افراد تبعی مستمری بگیران و مدارک مربوطه به صورت غیرحضوری، سامانه تعیین و ارسال پیامک به مستمری بگیران، ایجاد سامانه جامع مشاغل سخت و زیان آور، توسعه و تکمیل سامانه استعلام وقایع حیاتی مستمری بگیران و افراد تبعی آنها، ایجاد سامانه نرم افزاری اجرای ماده 66 قانون تامین اجتماعی، اصلاح فرآیند مکانیزه برقراری مستمری ازکارافتادگی، شناسایی بازنشستگان شاغل و اعمال موازین قانونی، بازنگری و اصلاح شرایط بازنشستگی و نحوه ی محاسبه مستمریها در جهت پایداری مالی و تقویت عدالت در بهره‌مندی از مزایا و ارائه فیش مستمری بگیران از طریق دستگاه‌های خودپرداز را در دستور کار برنامه‌های خود قرار داده است.  

جنانی در ادامه به برنامه های عملیاتی این حوزه اشاره کرد و گفت: بزرگترین طرح ملی در بخش آی تی کشور در قالب طرح سیستم متمرکز برقراری و پرداخت مستمری ها هم اکنون بصورت پایلوت از شعبه 29 تهران آغاز شده و به زودی در سراسر کشور این طرح عملیاتی می شود.

محمد گورابی مدیرکل تامین اجتماعی اصفهان نیز در ادامه این همایش به وضعیت کمی و کیفی خدمات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تامین اجتماعی در استان اصفهان پرداخت و گفت: هم اکنون بالغ بر 65 درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش تعهدات قانونی این سازمان قرار دارند.

وی افزود: اکنون در استان اصفهان بیش از 3 میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
وی از استان اصفهان به عنوان یکی از بزرگ ترین استان های صنعتی و بزرگترین استان به لحاظ تعداد بیمه شده یاد کرد و گفت: استان اصفهان با وجود بیش از یک میلیون نفر بیمه شده اصلی، حدود 10 درصد از کل بیمه شدگان تامین اجتماعی کشور را به خود اختصاص داده است‌.

گورابی افزود: بیمه شدگان در استان اصفهان خدمات بیمه ای را از طریق 44 شعبه اصلی 19 کارگزاری و 1363 نفر کارمند این سازمان دریافت می کنند.

وی به وجود بیش از 103 هزار کارگاه بیمه ای در این استان اشاره کرد و افزود: 6 درصد از بیمه شدگان این استان در قالب کارگران ساختمانی و 13 درصد در قالب بیمه اختیاری هستند.

وی به تعداد 314 هزار مستمری بگیر تحت پوشش در این استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون 87 همکار در بخش مستمری های این استان مشغول هستند یا به عبارت دیگر هر 2800 نفر مستمری بگیر، یک کادر سازمانی در استان، ماموریت رسیدگی به آنها را دارد.
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران