تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6077 تاریخ : 1391/05/18-00:00:00
,17,
ثبات در بازار ارز در بلندمدت ممکن است

ثبات در بازار ارز در بلندمدت ممکن است

تدوین اهداف بلندمدت و اجرای صحیح آن براساس عملکرد نظام بانکی موجب ایجاد ثبات در بازار نرخ ارز کشور می شود.

به گزارش بانک و صنعت، عباسعلی ابونوری کارشناس اقتصادی با بیان اینکه تصمیم گیری های بلندمدت نرخ ارز را به ثبات قیمت می رساند، اظهار داشت: در حال حاضر تصمیم گیری های بانک مرکزی در خصوص تعدیل نرخ ارز به صورت کوتاه مدت است و بیشتر جنبه آرام بخش را دارد.

وی  افزود: تعادل در بازار و جلوگیری از نوسانات پی در پی نرخ ارز، مستلزم ایجاد بازار تک نرخی و بررسی اهداف بلندمدت در رابطه با منابع ارزی و نحوه تزریق آن به بازار است.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: با این حال شاهد اتخاذ تصمیم هایی موقتی از سوی بانک مرکزی هستیم که دارای اعتبار کافی برای بازار ارز در بلندمدت نیست.

ابونوری در خصوص عضویت در سازمان تجارت جهانی خاطر نشان کرد: در صورتی که بخواهیم عضو سازمان تجارت جهانی شویم طبیعتا باید بازار را به سوی ارز تک نرخی و آزاد سوق دهیم، در غیراین صورت نمی توان آینده مشخصی را برای اقتصاد کشور در نظر گرفت.

این کارشناس اقتصادی گفت: افزایش محدودیت ها طبیعتا تقاضا را برای نرخ ارز بیشتر می کند، بنابراین با از بین بردن محدودیت ها در ارز تک نرخی می توان به طور نسبی به کاهش مشکلات در بخش تولید و اقتصاد کشور کمک کرد ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران