تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6020 تاریخ : 1391/05/14-00:00:00
,17,
نرخ جدید ارز مرجع به زودی اعلام می شود

نرخ جدید ارز مرجع به زودی اعلام می شود

بانک مرکزی نرخ جدید ارز مرجع را به زودی اعلام می کند. نرخ، عددی بین 1226 تومان و قیمت بازار آزاد است.

به گزارش بانک و صنعت، حمید صافدل معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با مهر با بیان اینکه نرخ ارز مرجع دیگر 1226 تومان نخواهد بود گفت: جمعی از کارشناسان بر این باورند که بخشی از نوسانات نرخ ارز ناشی از عملیات روانی در بازار است و این قیمت، واقعی نیست.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قیمت واقعی ارز به زودی از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد، بر این اساس امیدوارم با تدابیری که بانک مرکزی به کار گرفته و براساس روش منطقی که مبتنی بر کارشناسی باشد، بتوان رویه یکسان سازی نرخ ارز را اجرا کرد.
وی تصریح کرد: در این زمینه چندین ایده مطرح بود، از جمله اینکه موضوع ارز به صورت سه نرخی در بازار پیگیری شود که این ایده به شدت از سوی کارشناسان و فعالان اقتصادی طرد شد و به نظر نمی رسد بتواند روش منطقی باشد، چرا که فاصله میان پلکان قیمتی، می تواند ایجاد رانت کند.
به گفته صافدل، ایده ای که هم اکنون بانک مرکزی دنبال می کند، ایده یکسان سازی نرخ ارز است که نه می تواند نرخ ارز آزاد و نه الزاما 1226 تومان باشد.
وی اظهار داشت: براساس جمع بندی بانک مرکزی نرخ ارز رقمی میان 1226 تومان و قیمت ارز آزاد فعلی است که بر این اساس، هر رقمی که اعلام شود با راهکارهایی که بانک مرکزی دارد، باید متناسب با نرخ اعلام شده پاسخگوی نیازمندی ها باشد.
صافدل در پاسخ به این سوال که دلار در بازار آزاد تا 2020 تومان هم طی روزهای گذشته رسیده است، تبعا بسیاری از کالاها انتظار دارند که از ارز مرجع استفاده کنند، راهکارهای جدید تامین ارز چیست؟ گفت: هرگونه تایید و تغییر نرخ ارز می بایست رسما از سوی بانک مرکزی اعلام شود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 137
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران