سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 448633 تاریخ : 1397/11/23-09:13:22
,17,21,
600 هزار میلیاردتومان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد

رییس کمیسیون عمران مجلس:

600 هزار میلیاردتومان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 600 هزار میلیاردتومان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد و دولت هم برنامه‌ای برای ساماندهی این میزان پروژه در برنامه بودجه سال آینده ارایه نکرده است، گفت: آن قدر سنگ اندازی و مانع تراشی می‌کنند تا بخش خصوصی قید ورود به پروژه‌های نیمه تمام عمرانی را می‌زند و جرات نمی‌کند که وارد اجرای این پروژه‌ها شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا رضایی  درباره آخرین تصمیمات برای تعیین تکلیف ریاست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: فعلا شورای مرکزی با مدیریت آقای رجبی اداره می‌شود و همان روال قبل ادامه خواهد داشت و زودتر از موعد، انتخاباتی برای تعیین رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار نخواهد شد.

وی همچنین درباره اجرای طرح کارت اعتباری مصالح ساختمانی در بازار مسکن، گفت: هدف از اجرای طرح کارت اعتباری مصالح ساختمانی این است که مصالح ارزان‌تر به دست تولیدکنندگان مسکن برسد که در این پروسه قیمت نهایی مسکن هم کاهش پیدا کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس افزود: به نظر بنده اجرای این طرح بسیار سخت است. ضمانت اجرایی ندارد و  معتقدم از آن دسته از برنامه‌های ایده آلی خواهد بود که نتیجه موثری هم در بازار نخواهد داشت.

رضایی همچنین درباره میزان پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در کشور اظهار داشت: برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام عمرانی هیچ راهکاری جز واگذاری آنها به بخش خصوصی با ارایه تسهیلات و مشوق‌ها نداریم. متاسفانه مدیران دولتی به این پروژه‌ها چسبیده‌اند و حاضر به واگذاری آنها  به بخش خصوصی نیستند.

وی ادامه داد: سیاست مجلس این است که واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی را به دولت تکلیف کند نه اینکه تنها به توصیه در این باره به مسئولان اکتفا کنیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مسئولان حاضر به ارایه اطلاعات درباره پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی نیستند، اظهار داشت: همین عدم ارایه اطلاعات باعث شده که بخش خصوصی هم آگاهی از وضعیت پروژه‌ها نداشته باشد و از ورود به آن استقبال نکند.

وی با تاکید بر اینکه آنقدر سنگ اندازی و مانع تراشی می‌کنند تا بخش خصوصی قید ورود به پروژه‌های عمرانی را می‌زند، ادامه داد: به بخش خصوصی اعتمادی وجود ندارد و به دلیل مشکلات متعددی که ایجاد شده بخش خصوصی هم جرات نمی‌کند که وارد اجرای پروژه‌های نیمه تمام عمرانی شود.

رضایی تاکید کرد: در حال حاضر 600 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد و دولت هم در بودجه سال آینده هیچ برنامه جدیدی برای ساماندهی این میزان پروژه نیمه تمام عمرانی ارایه نکرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 219
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه