صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 463246 تاریخ : 1398/02/05-11:28:20
,13,10033,
6 هزار میلیارد ریال برای جنگل کاری استان های زاگرس نشین هزینه می شود

6 هزار میلیارد ریال برای جنگل کاری استان های زاگرس نشین هزینه می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال 6 هزار میلیارد ریال برای توسعه جنگل کاری در مناطق زاگرس نشین هزینه می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، خلیل آقایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح های جنگل کاری و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: از 14 میلیون هکتار عرصه جنگلی کشور 6 میلیون هکتار آن در 11 استان زاگرس نشین قرار گرفته است.

وی افزود: تمرکز سال جاری در بحث مدیریت پایدار جنگل های زاگرس است که برای حفظ، احیاء و توسعه جنگل های زاگرس 6 هزار میلیارد ریال هزینه می شود.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به هزینه 600 میلیارد ریالی جنگل کاری سال گذشته در عرصه 25 هزار هکتار یادآور شد: امسال برای جنگل کاری در عرصه 50 هزار هکتار بالغ بر یک هزار میلیارد ریال هزینه می شود.
آقایی با اشاره به فعالیت سازه ای آبخیزداری سال گذشته در بیش از 6 هزار نقطه کشور تاکید کرد: احیای مراتع در سطح یک میلیون هکتار و 25 هزار هکتار جنگل کاری از دیگر اقدامات سال گذشته است.
وی اضافه کرد: تاکنون در سطح 40 میلیون هکتار از اراضی کار کاداکستر انجام شده که این امر نقش مهمی در تثبیت مالکیت، مستثنیات، حقوق مردم و رفع اختلاف بین دولت و مردم داشده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از عملیات اجرایی 600 حوزه آبخیز در سال گذشته خبر داد و افزود: امسال این میزان به یک هزار و 200 هکتار افزایش می یابد و در این حوزه بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
وی استان ایلام را از حیث جنگل کاری در سال گذشته استان برتر کشور عنوان کرد.

جنگل کاری 2 هزار هکتار از عرصه های بیابانی دهلران

فرماندار دهلران نیز در گفت و گو با ایرنا به وسعت عرصه های بیابانی شهرستان اشاره کرد و گفت: توسعه جنگل کاری و اجرای طرح های آبخیزداری در این شهرستان ضروری است.
مجید عسگری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 2 هزار هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان جنگل کاری شده است، اظهار داشت: افزایش اعتبارات در این حوزه نقش موثری در جلوگیری از بیابان زایی در این شهرستان مرزی با وسعت بیابانی دارد.
وی افزود: سال گذشته هشت پروژه آبخیزداری با هزینه 30 میلیارد ریال در شهرستان دهلران اجرا شده که نیاز است با افزایش سقف اعتبارات این حوزه شاهد افزایش این طرح ها در شهرستان گرمسیری دهلران باشیم.
دهلران دارای 94 هزار هکتار عرصه جنگلی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران