در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518446 تاریخ : 1399/06/05-12:11:17
,17,
573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خریداری شد

توسط بانک ها و سایر موسسات مالی؛

573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خریداری شد

573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک ها و سایر موسسات مالی، از طریق فرآیند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) در 12 دوره حراج هفتگی، خریداری شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک مانند بسیاری از بانک های مرکزی، در راستای کاهش هزینه های معاملاتی، تسهیل دسترسی بانک ها و موسسات مالی غیر بانکی به اوراق بدهی دولتی و نیز اتکای تامین مالی دولت از محل فروش اوراق بهادار، از روز سه شنبه 13 خرداد ماه سال جاری نسبت به فروش هفتگی اوراق بدهی دولتی به روش حراج با سررسید ها و کوپن های سود مختلف در دوره هفتگی اقدام کرده است.
در 12 دوره حراج هفتگی تا پایان مردادماه 1399، در مجموع 573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک ها و موسسات مالی غیربانکی از طریق فرآیند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) خریداری شد. مجموع سفارش های بانک ها و موسسات مالی غیربانکی نیز در این 12 دوره حدود 1250.1 هزار میلیارد ریال بوده است.
لازم به ذکر است در دوازده حراج برگزار شده بانک ها 69 درصد، صندوق ها و نهادهای مالی 4 درصد و سایر سرمایه گذاران 27 درصد اوراق را خریداری کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران