در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520017 تاریخ : 1399/07/01-17:57:37
,10028,
500 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل شد

در استان کردستان؛

500 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل شد

با حضور مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد، 500 واحد مسکونی به مددجویان روستایی استان کردستان تحویل شد.

به گزارش بانک و صنعت، احمدرضا دالوند، در مراسم افتتاح 500 واحد مسکونی مددجویان که به صورت نمادین در یکی از روستاهای سنندج برگزار شد، گفت: این واحدها در قالب تفاهم نامه کمیته امداد و سپاه پاسداران برای نیازمندان ساخته شده و به مناسبت هفته دفاع مقدس تحویل خانواده های مددجویان شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه 10 هزار واحد در سطح کشور برای مددجویان تا چند ماه آینده احداث و تحویل مددجویان خواهد شد که برای این 500 واحد مسکونی 30 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد به دیگر اقدامات این نهاد برای خانه دار شدن مددجویان پرداخت و خاطرنشان کرد: تفاهم نامه کمیته امداد و بنیاد علوی برای ساخت 10 هزار واحد مسکن و تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ساخت 10 هزار واحد مسکن نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

دالوند با بیان اینکه منازل احداث شده توسط کمیته امداد از لحاظ ایمنی و رعایت اصول مهندسی ساختمان بسیار دقیق است، اضافه کرد: همان طور که در زلزله های اخیر و حوادث طبیعی مشاهده شد، مسکن ساخته شده برای مددجویان در این حوادث، کمترین خسارت را متحمل شد.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته 134 هزار خدمت مسکن به مددجویان کشور ارائه شد، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 155 هزار خدمت مسکن به خانواده های تحت حمایت ارائه شود.

دالوند با اشاره به اجرای طرح «سرپناه» برای جلب مشارکت خیران در تامین مسکن نیازمندان اظهار کرد: یکی از مزایای این طرح شفاف سازی است و افراد نیکوکار می توانند با مراجعه به سایت طراحی شده و انتخاب استان، شهرستان و یا روستای مورد نظر، خانواده نیازمندی که خود شناسایی کرده اند را برای کمک به ساخت مسکن یاری کنند.

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات خوبی که در جهت شفاف سازی از طریق این طرح فراهم شده این است که شخص خیر می تواند تمامی مراحل ساخت را نظارت و مشاهده کند.

وی مراکز نیکوکاری مختص مسکن را یکی دیگر از فعالیت ها برای توسعه مسکن مددجویان دانست و افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی مسکن در هر شهر در دستور کار قرار دارد تا زمینه مشارکت خیران در ساخت مسکن نیازمندان فراهم شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران