در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519514 تاریخ : 1399/06/25-11:20:10
,15,
5 هزار میلیارد تومان در بخش مخابرات سرمایه گذاری شد

رئیس شرکت مخابرات ایران:

5 هزار میلیارد تومان در بخش مخابرات سرمایه گذاری شد

رییس شرکت مخابرات ایران از سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومانی در حوزه مخابرات خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، مجید صدری روز سه شنبه در مراسم امضای تقاهم نامه همکاری شرکت مخابرات ایران و سندیکای صنعت مخابرات افزود: شرکت مخابرات در حوزه شبکه ملی اطلاعات، تکالیفی دارد که باید آن ها را به نتیجه برسانیم. از جمله این که باید بتوانیم زیرساخت مناسبی را در شبکه ملی اطلاعات خصوصا در حوزه مترو و لایه های مختلف شبکه ایجاد کنیم تا تمام دست اندرکاران شبکه ملی بتوانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: سرمایه گذاری ها باید به سمتی برود که بتوانیم در بحث توسعه شبکه ملی اطلاعات و همینطور مترو از تولیدات داخلی استفاده کنیم. بالغ بر 75 درصد از تجهیزات شرکت مخابرات از تولیدات داخلی توسعه داده شده است.

با امضای تفاهم نامه امروز تعهد می کنیم سه هزار میلیارد تومان برای توسعه و ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات که بر عهده شرکت مخابرات ایران است سرمایه گذاری کنیم.

صدری اشاره کرد: در دو سال گذشته 100 میلیون یورو تجهیزات که در گذشته از خارج از کشور تهیه می شد را تولید داخلی کردیم. علاوه بر این 2 هزار میلیارد تومان در لایه های دسترسی خود مخابرات هزینه کردیم.

رئیس شرکت مخابرات تشریح کرد: مجموعه پنج هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری کرده ایم که سه هزار میلیارد به شبکه ملی اطلاعات برمی گردد.

فرامرز رستگار، دبیر سندیکای مخابرات ایران که طرف دوم این تفاهم نامه است نیز گفت: ما پس از برگزاری جلسات زیاد با مجموعه های مختلف توانستیم نیازهای شبکه ملی اطلاعات را احصا کنیم. بر اساس یک برنامه دو ساله لیستی تنظیم شد و وضعیت تولید داخل را مشخص کردیم.

رستگار افزود: تاکید ما بر بومی سازی تکنولوژی پیشرفته است و روی تکنولوژی های متوسط زمان نمی گذاریم. در این نمایشگاه بیشتر سعی کردیم تکنولوژی هایی را ارایه بدهیم که کاربران و اپراتورها خیلی در جریان آن دستاوردها نیستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 112
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران