از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514844 تاریخ : 1399/04/02-18:07:03
,17,
5 قلم کالای اولویت دار بازرسی و نظارت بر بازار اعلام شد/ لزوم ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124

5 قلم کالای اولویت دار بازرسی و نظارت بر بازار اعلام شد/ لزوم ثبت قیمت لوازم خانگی در سامانه 124

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: لوازم خانگی، لاستیک، حبوبات، برنج و تخم مرغ 5 اولویت بازرسی این هفته به شمار می آیند.

به گزارش بانک و صنعت، سیدجواد احمدی گفت: براساس فهرست پیشنهادی این سازمان در خصوص کالاها و خدمات مشمول نرخ گذاری تثبیتی و به منظور هدفمند نمودن بازرسی ها و تایید آن در کارگروه تنظیم بازار، 5 قلم کالا شامل لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی، لاستیک خودرو سواری و سنگین)، حبوبات، برنج و تخم مرغ به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت و دیگر دستگاه های نظارتی برای بررسی احتکار، موجودی ها و قیمت تعیین شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه کنترل قیمت ها در بازار لوازم خانگی از چهارشنبه 28 خرداد ماه در سطح کشور، افزود : بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه ها و نهادها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، دادستانی و ...، از مراکز مهم عرضه برای الزام واحدهای صنفی ذیربط از جمله نمایندگی های رسمی فروش به رعایت قیمت مصرف کننده مطابق با قیمتهای اعلامی در سامانه 124.ir و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گرانفروشی، امتناع از عرضه و ...از مواردی است که در این طرح مورد بررسی و نظارت بازرسان قرار می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: مطابق اطلاعیه های سوی سازمان حمایت همه لوازم خانگی عرضه شده در بازار باید در سامانه 124 ثبت شوند و عرضه کالا با قیمتهای بالاتر از قیمت ثبت شده در سامانه مذکور تخلف محسوب و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از شهروندان سراسرکشور خواست در صورت مشاهده هر گونه احتکار کالا، گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و ... مراتب را به تلفن 124 و یا سامانه www.124.ir اعلام کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 135
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران