از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516898 تاریخ : 1399/05/08-12:26:14
,17,
5 طرح بزرگ صنعتی فردا افتتاح می شود/ در جهت اهداف جهش تولید هستیم

مدرس خیابانی در جمع خبرنگاران:

5 طرح بزرگ صنعتی فردا افتتاح می شود/ در جهت اهداف جهش تولید هستیم

سرپرست وزارت صمت گفت: با استفاده از ظرفیت های خالی، تکمیل طرح های نیمه تمام، راه اندازی واحدهای تعطیل و غیرفعال صنعتی و معدنی و دستیابی به فناوری در جهت اهداف جهش تولید هستیم.

به گزارش بانک و صنعت، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا در ایستگاه هشتم پویش تولید، تداوم و امید پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود که حجم سرمایه گذاری آنها 5 هزار و 600 میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: یک طرح فولادی در استان خوزستان، یک طرح تولید کربنات سدیم در استان فارس، دو سیلوی گندم در شهرستان های اقلید و فاراب استان فارس، طرح تولید تخته های ام دی اف در استان مازندران است و بالغ بر 1700 نفر به صورت مستقیم و حدود پنج برابر آن غیر مستقیم، اشتغالزایی داریم.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: به مرور هر هفته طرح های نیمه تمام کشور افتتاح می شود که 200 طرح بزرگ صنعتی و معدنی به صورت هفتگی در قالب این پویش، پنجشنبه ها در حال افتتاح است . مسیر سوم راه اندازی واحدهای غیرفعال است و ما امسال در دو حوزه تمرکز کردیم. از میان حدود 45 هزار واحد صنعتی که داریم حدود 9500 مورد تعطیل هستند که در برنامه سال 99 خود در مورد 1500 مورد از 9500 مورد، برنامه احیا داریم.

مدرس خیابانی افزود: در این چهار ماه چیزی بالغ بر 380 واحد غیرفعال یا تعطیل در شهرک های صنعتی سرپا شدند و به چرخه تولید برگشتند. در حوزه معدن هم حدود 11 هزار واحد معدنی داریم و تقریباً حدود 4400 موردش تعطیل هستند. البته بخشی از این معادن فصلی هستند و تعطیلیشان طبیعی است و با کاهش ظرفیت کار می کنند. حدود 1020 مورد در حوزه معادن کوچک قصد احیا داریم و 140 مورد از این معادن در چهار ماه فعال شدند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای سرعت دادن به واحدهای معدنی غیرفعال، بخش عمده ای از اختیارات شورای معادن را به شورای معادن استان ها واگذار کردیم. مسیر چهارمی داریم تحت عنوان دستیابی به فناوری های نوین. به هر حال وقتی که تولید با فناوری عجین شود مقیاس های تولید را به هم می ریزد و باعث جهش تولید و ارتقای توان تولید می شود.

سرپرست وزارت صمت در پایان تاکید کرد: با همین چهار مسیر، یعنی استفاده از ظرفیت های خالی، تکمیل طرح های نیمه تمام، راه اندازی واحدهای تعطیل و غیرفعال صنعتی و معدنی و دستیابی به فناوری در جهت اهداف جهش تولید هستیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران