در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510568 تاریخ : 1399/01/20-17:48:37
,17,
40 هزار شغل بنیاد برکت برای بیکارشدگان کرونایی

40 هزار شغل بنیاد برکت برای بیکارشدگان کرونایی

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، اعلام کرد: 40 هزار فرصت شغلی برای کسانی که شغل‌شان را در اثر شیوع کرونا از دست داده‌اند ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، امیرحسین مدنی با بیان اینکه 5 هزار میلیارد ریال را برای ایجاد 40 هزار فرصت شغلی در سال 1399 اختصاص داده‌ایم، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیکار شدن بسیاری از کسانی که در مشاغل خدماتی مشغول به فعالیت بوده‌اند، این افراد در اولویت اشتغال‌زایی قرار دارند.

وی، ادامه داد: طبق برآوردهای ما، 4 میلیون نفر در کشور در مشاغل خدماتی و روزمزد مشغول به فعالیت هستند و وابسته به هیچ مجموعه دولتی و خصوصی نیستند که بسیاری از آن‌ها در اثر شیوع ویروس کرونا مشاغل خود را از دست داده و بیکار شده‌اند. متاسفانه هر چه کرونا ادامه پیدا کند، این آسیب جدی‌تر هم خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بخشی از اعتبارات سال 99 خود را به اشتغال‌زایی برای این افراد اختصاص داده است و با هماهنگی و همکاری مجریان و تسهیل‌گران خود در سراسر کشور، 40 هزار شغل برای آن‌ها ایجاد می‌کند.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به بسیج همه امکانات این بنیاد و ستاد اجرایی فرمان امام برای مقابله با ویروس کرونا گفت: با همه توان در حوزه‌های مختلف مقابله با کرونا ورود کرده‌ایم و با تمام ظرفیت ماسک تنفسی سه لایه مکانیزه و بهداشتی، محلول و ژل ضدعفونی کننده، پوشاک بیمارستانی(گان) و لباس ایزوله مخصوص پزشکان و پرستاران تولید می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین همه بیمارستان‌های برکت با 1200 تخت‌خواب در خدمت بیماران کرونایی هستند و به آن‌ها خدمات‌رسانی می‌کنند.
مدنی با ارائه آماری از اقدامات بنیاد برکت عنوان کرد: تا به امروز 4 میلیون و 100 هزار ماسک تنفسی، 36 هزار دست لباس‌های ایزوله بیمارستانی، 148 هزار دست لباس محافظ و 100 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده را تولید و تحویل نهادهای ذیربط و دست اندرکار داده‌ایم.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: همچنین بسته‌های بهداشتی شامل ژل و مایع ضدعفونی کننده، ماسک تنفسی و دستکش یک‌بار مصرف را در مراکز درمانی مناطق محروم 6 شهرستان راور استان کرمان، دلفان استان لرستان، بهاباد استان یزد، سقز استان کردستان و هیرمند و دلگان استان سیستان و بلوچستان توزیع کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی برای استمرار توزیع بسته‌های بهداشتی در سایر مناطق محروم کشور با ظرفیت بهره‌برداری برای 60 هزار نفر هستیم.  
مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت در 18 ماه گذشته بر ایجاد مشاغل خرد و خانگی تمرکز کرده است و در این مدت، توانسته 40 هزار طرح اشتغال‌زایی را راه‌اندازی کند که ایجاد 120 هزار شغل را در پی داشته است.
وی در پایان گفت: بنیاد برکت با اشتغال‌زایی در مناطق محروم، به دنبال مهارت آموزی، ایجاد معیشت پایدار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در این مناطق است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران