سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 448584 تاریخ : 1397/11/21-16:40:15
,10028,10029,10031,
40 درصد پرستاران در دانشگاه آزاد آموزش می بینند

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد:

40 درصد پرستاران در دانشگاه آزاد آموزش می بینند

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد صد دانشکده پرستاری و مامایی در استان های مختلف کشور دارد و 40 درصد پرستاران در این دانشگاه آموزش می بینند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محسن نفر روز یکشنبه در مراسم افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر 60 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف علوم پزشکی دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند و هزار و 889 عضو هیات علمی در واحدهای علوم پزشکی دانشگاه فعالیت می کند. دانشگاه بیش از سه هزار تخت بیمارستانی دارد و امسال سه بیمارستان افتتاح شد.

وی با اشاره به سه بیمارستان افتتاح شده گفت: بیمارستان امام سجاد در تبریز، بیمارستان امام رضا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اردبیل و سومین بیمارستان فرهیختگان با 200 تختخواب (قابلیت افزایش به 320 تخت) افتتاح شد که خدمات درمانی و آموزشی ارائه می کند. 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در خصوص بیمارستان فرهیختگان گفت: طرح اولیه بیمارستان در سال 75 ایجاد شد. عملیات ساختمانی در سال 77 آغاز و در سال 90 عملیات ساختمانی به پایان رسید. همچنین در سال 93 قرارداد تجهیز بیمارستان منعقد شد و تا سال 95 کمتر از 40 درصد کار انجام شده بود، اما در سال 95 تا 96 فعالیت‌های عمرانی متوقف شد. در بهمن ماه سال گذشته کمیته راه اندازی سیستم تجهیز تشکیل و بیمارستان مجهز شد.
وی ادامه داد: پروانه بهره‌ برداری بخش‌های عمده بیمارستان گرفته شده و پروانه بهره برداری دیگر بخش ها نیز برای ورود به چرخه درمان گرفته می‌شود. همچنین تمامی امکانات اعم از هیات علمی مجرب و تجهیزات مناسب نیز وجود دارد.
نفر تصریح کرد: بیمارستان فرهیختگان در 10 طبقه با زیر بنای 43 هزار متر و زمینی به وسعت 46 هزار متر احداث شده است و شامل بخش های اطفال، زنان، سی سی یو، آی سی یو، جراحی قلب باز و پزشکی هسته ای است.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: تلاش‌های متعددی در بیمارستان برای افزایش کارهای آموزشی با ارائه خدمات مختلف برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه برنامه ایجاد پزشک خانواده از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد است، افزود: برنامه ریزی شده در پرونده پزشکی بیماران شهری با همکاری با وزارت بهداشت کار کنیم و دانشگاه آزاد به عنوان یک سازمان خصوصی در زمینه سلامت شهروندان هزینه کند و در طرح پزشک خانواده در شهر همکاری موثر داشته باشد.
نفر اظهار کرد: همچنین مراکز تحقیقاتی متعددی به دلیل وجود رشته های غیرپزشکی اعم از مهندسی پزشکی، برای انجام پروژه های پژوهشی در دانشگاه وجود دارد.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد عنوان کرد: دانشگاه آزاد در سال 61 شروع به فعالیت کرد و خرداد سال 64 رشته پزشکی به این دانشگاه اضافه شد. سپس دانشگاه شروع به تاسیس واحدهای متعدد کرد.
وی ادامه داد: معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد در سال 86 با هماهنگی وزارت بهداشت با ایجاد ساختاری منسجم شکل گرفت. دانشگاه آزاد در 15 شهر دانشکده پزشکی دارد و در چند شهر دیگر پنج دانشکده دندانپزشکی و سه دانشگاه داروسازی و در کل کشور صد دانشکده پرستاری و مامایی دارد که خدمات بسیار خوب به جامعه ارائه می دهند. دانشگاه از انتقال افراد از مرکز به محل های دیگر جلوگیری می‌کند؛ زیرا پرستارها در همان محل برای خدمت به شهر خود آموزش می بینند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 205
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه