همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3933 تاریخ : 1390/11/19-00:00:00
,20,
در 2 سال گذشته شما لحظه ای از تخریب دولت فروگذار نکردید

رحیمی در پاسخ به توکلی،

در 2 سال گذشته شما لحظه ای از تخریب دولت فروگذار نکردید

معاون اول رییس جمهوری امروز در نامه ای پاسخ احمد توکلی رئس مرکز پژوهش های مجلس را داد و اعلام کرد ، شما در 2 سال اخیر لحظه ای از تخریب دولت خدمتگزار فرو گذار نکرده اند.

به گزارش بانک و صنعت متن کامل نامه دفتر معاون اول رئیس جمهور به شرح زیر است:

 جناب آقای احمد توکلی

سلام علیکم

از آغاز دولت نهم تا کنون جنابعالی و همفکرانتان با بهره گیری از فرصت هایی که خداوند به واسطه ملت ایران برای خدمتگزاری در اختیار شما گذاشته است لحظه ای از تخریب دولت خدمتگزار فرو ننشسته اید و نیز بیش از دو سال است که حملات شما به معاون اول رییس جمهور که در این مدت جز به کار و خدمت برای پیشبرد امور کشور نیاندیشیده لاینقطع ادامه دارد. طی این مدت اصرار به ایشان برای پاسخگویی به اظهارات مغرضانه شما هر بار با توصیه به صبر و حفظ آرامش کشور مواجه می شد، اما اینک که کار از شبهه افکنی به دروغ پردازی رسیده و بیش از پیش موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم آورده اید ناچار باید به بخشی از دروغ سازی ها پاسخ داده شود، شاید این پاسخ مانع از گسترش این رویه ناپسند و غیراخلاقی شود.

شما به عنوان رییس مرکز پژوهش های مجلس در مصاحبه ای با مجله اقتصاد ماه تحت عنوان 'بیان ناگفته ها از فساد یقه سفیدها' و فساد سیستمی و نظام یافته سخن گفته اید که مورخ 5 بهمن 1390 در برخی دیگر از رسانه ها بازتاب داشت، لذا متن زیر را با توضیح این که جنابعالی و آگاهان از خواستگاه عبارت یقه سفیدها در اقتصاد سیاسی آگاهی دارید به عنوان دلایل اثبات یقه سفید بودن جنابعالی در ارتکاب فساد سیستماتیک در فرایند آموزش عالی و سایر ویژه خواری ها برای خود و دیگر رفقایتان که با بهره گیری از توهین، افتراء، نشر اکاذیب و به قصد تشویش اذهان عمومی در رسانه های مکتوب و مجازی علیه دولت منتشر نموده اید بیان می گردد و چنانچه نیاز باشد همه مدارک و مستندات موجود نیز انتشار خواهد یافت.

جناب آقای توکلی

یکم – در بخشی از مصاحبه دروغ از منشا همه بدی ها و کلید در اتاقی دانسته اید که سیئات را در آن گرد آورده اند و با استناد به حدیث شریف نبوی، معاون اول رییس جمهور را در خصوص مدرک تحصیلی متهم به دروغ نموده اید، از همین آموزه دینی استفاده می شود، که متاسفانه اظهارنظر خصمانه شما برپایه دروغی بنا شده است که خود و دوستانتان ساختید و پرداختید و رسانه های همسویتان را برای انتشار این دروغ به یاری طلبیدید. چون کار را به جایی رساندید که پاسخی در خور لازم داشت معاون اول رییس جمهور برای برملا شدن این دروغ جمعی شما و همدستانتان که چیزی شبیه مثل معروف 'آی دزد ... آی دزد' بود، چاره ای نداشت جز آنکه از مجاری قانونی طرح شکایت کند و نتیجه شکایت در دادسرا و دادگاه نیز مجرم شناخته شدن اتهام زنندگان و مشخصا آقای الیاس نادران نماینده مجلس شورای اسلامی بود. متن حکم محکومیت آقای نادران به جرم 'نشر اکاذیب' به شماره 67 و کلاسه 89/76/103 ابلاغ شده که برخلاف اظهارنظر کذب شما منع تعقیبی در خصوص این پرونده صادر نشده است و موضوع در دیوانعالی کشور مراحل پایانی خود را طی می نماید در این باره مراجع به اسناد و مدارک خلاف گویی جنابعالی را اثبات می کند.

دوم – لازم است که چگونگی سیر کسب مدرک تحصیلی جنابعالی مرور شود، تا معلوم شود دروغ کدام است و دروغگو کیست.

الف) به موجب دست خط مورخ 25/8/71 جنابعالی خطاب به آقای دکتر معین وزیر وقت فرهنگ و آموزش عالی نوشته اید: 'چون در خرداد سال آینده دوره کارشناسی را در رشته اقتصاد نظری به پایان می رسانم مصمم هستم اگر امکان فراهم شود ادامه تحصیل را در دوره کارشناسی ارشد در یکی از کشورهایی که از اعتبار بالا برخوردار است انجام دهم، مقتضی است در این زمینه مساعدت فرمایید..' این مدرک بیانگر آن است که یک سال قبل از فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی آنهم بدون شرکت در کنکور درخواست بورس تحصیلی در کشوری که به زعم شما اعتبار بالایی دارد نموده اید. آیا از خود پرسیده ای که چگونه ممکن است کسی بدون کنکور وارد دانشگاه شود و تقاضای بورس تحصیلی نماید و آیا فکر کرده اید که حق چه کسانی را ضایع کرده اید؟

ب) یادداشتی به تاریخ 11/7/72 به قلم شما موجود است که به وسیله آقای دکتر گلپایگانی وزیر وقت فرهنگ و آموزش عالی با قید دستور 'اقدام فوری' در هامش تقاضای شما به عنوان معاونت دانشجویی آن وزارتخانه ارجاع شده است. شما در آن یادداشت آورده اید:' سال گذشته به دستور مقام معظم رهبری جناب آقای دکتر معین وزیر محترم وقت دستور تشکیل پرونده اعزام اینجانب به خارج از کشور را برای اتمام تحصیل صادر کرد... به همین دلیل درخواست می کنم در انجام اقدامات لازم تسریع به عمل آید'.

ملاحظه می نمایید که جنابعالی برای رسیدن به مقصود چگونه از اعتبار و جایگاه مقام معظم رهبری سوء استفاده نموده اید. با این وضف معاونت وقت دانشجویی ذیل دستور ' اقدام فوری' وزیر فرهنگ و آموزش عالی وقت می نویسد 'که اعزام بدون کنکور ممنوع است، لطفا صریح اظهار نظر گردد' و متعاقب آن وزیر وقت در تاریخ 12/7/72 در پی نوشتی به معاونت دانشجویی دستور می دهد : ' معاونت محترم دانشجویی لطفا با توجه به سابقه امر و تاکید جناب آقای دکتر معین ترتیبی اتخاذ فرمایید به موقع انجام گیرد' و پس از این است که معاونت دانشجویی به تاریخ 13/7/72 در ذیل همان نامه می نویسند: ' اداره امور بورس ها با توجه به موافقت و دستور وزیر محترم اقدام گردد'.

و متعاقب آن طی نامه 30000/42 مورخ 17/7/72 مدیرکل بورس ها و دانشجویان خارج از کشور به اداره کل گذرنامه و وزارت خارجه برای اعزام به خارج از کشور معرفی می شوید

البته برای تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه ناتینگهام انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد.

اسناد بالا مبین این واقعیت تلخ است که جنابعالی با اعمال فشار در مدت 5 روز موجبات بورس و اعزام به خارج از کشور را با نقض همه قوانین موجود کشور بدون شرکت در کنکور و با استناد نادرست به دستور مقام معظم رهبری برای خود فراهم می کنید.

ج) جنابعالی در همان روز یعنی 17/7/72 طی نامه ای به اداره کل بورس ها و دانشجویان خارج از کشور تعهد نموده اید در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا در هیچ یک از دانشگاههای کشور پذیرفته نشده و ' شاغل به تحصیل' نمی باشید، لکن در فرم مربوط به اطلاعات تعیین محل خدمت بورسیه ارز بگیران وزارت فرهنگ و آموزش عالی در مورد وضعیت تحصیلی شما نوشته شده کارشناسی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه شهید بهشتی اخذ نموده اید در حالی که مطابق مدارک موجود شما برای مقطع کارشناسی ارشد بورسیه شده اید.

این دوگانگی و خلاف گویی مستند را در اعلام وضعیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد چگونه توجیه می کنید؟

د) طبق مدارک موجود درخواست موافقت و اعزام شما به مدت 15 ماه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بوده است. سوال این است؛ چگونه از پشت میز دکتری اقتصاد کشوری ' با اعتبار بالا' یعنی انگلیس ! سردرآوردید. مسئله ای که قدری از زوایای پنهان آن بر اساس محتویات پرونده تحصیلی شما قابل دریافت است. اما برخی زوایای دیگر هنوز نامکشوف و نیاز به جستجو در اسناد محرمانه دارد.

ه) با توجه به اینکه جنابعالی کارشناسی ارشد را طی ننموده و از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری جهش نموده اید پس از تذکر وزارت فرهنگ و آموزش عالی در خصوص این روند غیرقانونی به خط خود خطاب به آقای دکتر سالار آملی مسئول امور دانشجویان ایران در انگلیس می نویسید:'... شما بنده را نسبت به مقررات ارزشیابی دکترای بدون داشتن فوق لیسانس مطلع فرموده بودید حال تسجیل شد، طبیعی است با علم به این مسئله دارم تحصیلم را ادامه می دهم. هرچند جهل بنده هم مانع اعمال مقررات قانونی یا مشروع نمی شود. مسئله ارزشیابی معادل هم چندان مسئله نیست' این اعتراف بیانگر آن است که شما بدون موافقت اولیه وزارت علوم و علی رغم نداشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را به عنوان دانشجوی دکتری رشته اقتصاد به وزارت علوم تحمیل نموده اید و تا اینجا یعنی اعزام خلاف قانون و بدون ضوابط و تحصیل خلاف قانون و البته دغدغه ای هم برای عضویت هیات علمی در آینده نداشته اید، چه آنکه بیش از هرکس به قدرت لابی گری خود که مختص یقه سفیدان است واقف بوده اید.

جالب آنکه به خط و تعهد خود نیز پایبند نماندید و بر اساس همان پیش فرض های ذهنی از طریق خلاف قانون و با بهره گیری از رانت هایی که بیش از همه کس از آن برخوردار بوده اید به رغم داشتن مدرک معادل دکترا به عضویت هیات علمی یکی از دانشگاههای معتبر کشور درآمده اید.

جل الخالق اگر این رانت و مفسده سیستماتیک یقه سفیدان آنگونه که گفته اید نیست در کدام قاموس باید به دنبال نامی برای فرآیند اخذ مدرک شما بود که دیگران را به آن متهم می کنید؟

و) مطابق نامه شماره 21921/12/42 مورخ مهرماه سال 57 معاون دانشجویی وقت وزارت فرهنگ و آموزش عالی به عنوان مقام عالی وزارت اعلام می دارد'... چون همسر و فرزندان احمد توکلی در ایران به سر می برند طبق ضوابط و آیین نامه بورس مقرری به شکل مجردی به ایشان تعلق می گیرد' و باز هم به موجب تقاضای کتبی 1/7/75 اذعان می دارید که تا پایان اسفند 74 ارز متاهلی به من پرداخت شده است و بر همین مبنی درخواست تداوم آن رویه غلط را می نمایید و این احتمالا بیانگر وسواس و دقت نظر شما نسبت به حفظ بیت المال و جلوگیری از اتلاف آن است!

به راستی چگونه می شود به صورت نامشروع و بدون استحقاق برای خود، همسر و فرزندان ارز دانشجویی بابت 38 ماه دریافت کنید درحالی که بنا به استنادات موجود شما فقط 11 ماه در خارج از کشور حضور داشته اید؟ اگر چه کسی منکر این نیست که یکی دوبار خانواده محترم در سفر به این کشور 'اعتبار بالا' همراه جنابعالی بوده اند. آقای توکلی! درخصوص حرمت دریافت وجوه من غیر حق چگونه باید قضاوت کرد؟

ز- جنابعالی به عنوان متعهد به خدمت و بورسیه تحصیلی وزارت علوم در خارج از کشور تحصیل نموده اید و بر خلاف مقررات از تسهیلات شامل تحصیل رایگان و ارز مورد نیاز بهره برده اید و برای این مقصود هرگاه لازم بوده دروغی به کار بسته اید. از جمله مطابق تعهد نامه مورخ 17/7/72 به اداره کل بورس ها و دانشجویان خارج از کشور اعلام داشته اید که کارمند رسمی وزارتخانه یا موسسات دولتی نمی باشید و متعهد شده اید در صورت خلاف صحت مطالب تعهدنامه کلیه خسارات وارده را پرداخت نمایید؛ درحالی که مطابق نامه 2807 / ک/م مورخ 25/12/75 شروع به کار شما را در نهاد ریاست جمهوری به امضا مدیرکل وقت امور اداری اعلام نموده اند و با استناد سند شماره 4036 مورخ 7 / 4 /76 به خط خودتان نوشته اید از دی ماه 1368 تا کنون یعنی 4/4/76 کارمند مشاورت اقتصادی نهاد ریاست جمهوری بوده اید و این مدارک مبین مستخدم بودن جنابعالی در نهاد ریاست جمهوری است که پس از بازگشت از انگلستان مجبور به اعلام شروع به کار شده اید. این دو مدرک کذب دیگری از فرایند اخذ مدارک تحصیلی شما را نشان می دهد که به نظر می رسد بر این اساس به موجب آموخته از حدیث شریف نبوی تا اینجا باید نه یک کلید که دسته کلیدی از ساختمان بدی ها نزد شما وجود داشته باشد.

سوم - یکی از موضوعاتی که همواره مطرح کرده اید و وسیله حضور رسانه ای خود ساخته اید بحث مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه خواری ها است. بر این اساس و با توجه به حساسیت شما به این موضع ذکر نکاتی خالی از فایده نیست.

جنابعالی با رایزنی و ویژه خواری در سال 1370 برای خود و شرکایتان زمینی به مساحت 3000 متر مربع در شهرک غرب تهران به ارزش 180 میلیون تومان در زمان ریاست اقای محسن رفیق دوست بر بنیاد مستضعفان و جانبازان با تخفیف به قیمت 23 میلیون تومان به اصطلاح خریداری ! نموده اید و متقاضی شده اید که این مبلغ را ظرف 10 سال پرداخت کنید و هرساله 10 درصد ظرفیت پذیرش دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی را به بنیاد مستضعفان اختصاص دهید. صرف نظر از آنکه از آن سال تاکنون یک ریال پس نداده اید، حتی یک درصد سهمیه تحصیلی مدرسه غیر انتفاعی تان را هم به فرزندان جانبازان و مستضعفان اختصاص نداده اید حال آنکه ارزش امروز این زمین 12 میلیارد تومان است و جالب آنکه مدیر مجتمع آموزشی شما یک بار دیگر به نقل از شما موافقت مقام معظم رهبری را برای استمهال بازپرداخت ارزش زمین مذکور خواستار می شود که از سوی مراجع رسمی طی نامه شماره 14894 مورخ 8/10/88 اظهارات شما تکذیب می شود.

از ماجرای روزنامه شما و اخذ مجوز چاپخانه و ارز دولتی و فروش آن که بنا به نظر آقای سعید حجاریان 'هم کاغذ مفت گرفته اید و هم چاپخانه' می گذریم و شرح آن را به مجالی دیگر می سپاریم .

جناب آقای توکلی ملاحظه این هم پاکدستی و پاکزیستی شما برای رسیدن به دولت پاک! و مبارزه با یقه سفیدان مفسد هیچ جای تعجب ندارد؛ گرچه درجایی مدعی و طلبکارانه اظهار داشته اید: اعزام شما برای تحصیل، حداقل خدمت نظام به امثال شما است. آقای توکلی متاسفانه شما با بهره گیری از امکانات رسانه ای که در اختیار دارید علاوه بر ویژه خواری و اخذ مدرک تحصیلی بدون استحقاق و اکتساب دارایی های شبهه ناک این امکانات را وسیله دروغ پراکنی و ایجاد جو بدبینی و بی اعتمادی در بین مردم قرار داده اید و این نتیجه همان ابهامی است که در موضوع تحصیل جنابعالی از 'انگلیس' شروع شده و هنوز هم ادامه دارد و روزی باید آشکار شود.

اداره اطلاع رسانی دفتر معاون اول رئیس جمهور

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران