همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3881 تاریخ : 1390/11/15-00:00:00
,17,
متوسط حقوق سربازها 58 هزار تومان اعلام شد

متوسط حقوق سربازها 58 هزار تومان اعلام شد

معاون نیروی انسانی ناجا گفت : طرح توانمند سازی سربازان از 18 بهمن در همه مراکز آموزشی ناجا اجرا می شود .

 
 
 

به گزارش بانک و صنعت ، سردار سرتیپ محمد جواد زاده‌کمند در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اجرای طرح توانمندسازی سربازان ناجا گفت : این طرح در هشت گروه فنی حرفه‌ای ، فرهنگی ، جسمانی، انضباطی، امنیتی، رفتار اجتماعی و اعتقادی و سیاسی پیش‌بینی شده است. 
وی افزود : بخشی از توانمندسازی سربازان در طول دوره آموزشی خدمت سربازی و بخش دیگری از آن نیز در طول خدمت سربازی در یگان های خدمتی پیش‌بینی شده است. 
معاون نیروی انسانی ناجا با بیان اینکه سربازان الزاما باید در سه گروه از جمله امنیت ، نظم و انتظامی توانایی لازم را کسب کنند، گفت : تخصص در مابقی موضوعات و بیش از سه مورد اختیاری است. 
وی به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و خوشایند شدن دوران خدمت و فراهم‌ شدن زمینه برای زندگی بهتر بعد از دوران سربازی جوانان را از جمله مزایای اجرای این طرح دانست .
سردار زاده کمند با تاکید بر اینکه هر چه منزلت سرباز در جامعه بالاتر باشد خدمت سربازی خوشایندتر خواهد شد، گفت: مهمترین اقدام برای افزایش رغبت جوانان برای اعزام به خدمت سربازی فرهنگسازی در جامعه و تبیین دقیق دستاوردهای سرباز در کشور است که کاری جمعی در این خصوص باید انجام شود.
وی افزود : اگر اکثر مردم و جوانان از دستاوردهای سربازی آگاهی پیدا کنند و بدانند که حضور دو ساله آنان در نیروهای مسلح چه دستاوردی برای خود و کشورشان خواهد داشت ، مسلما با داشتن چنین نگاه منطقی با آن مخالفت نمی‌کنند. 
معاون نیروی انسانی ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره افزایش حقوق سربازان گفت : در قانون جدید خدمت سربازی افزایش قابل‌توجهی برای حقوق سربازان پیش‌بینی شده اما در آن قانون ذکر شده است که این افزایش در صورت اختصاص منابع مالی از جانب دولت محقق خواهد شد که باید دید دولت چه بودجه‌ ای را برای آن پیش‌بینی کرده است. 
وی با بیان اینکه اکنون متوسط حقوق سربازان 58 هزار تومان است افزود : اکنون حداقل حقوق برای یک سرباز 41 هزار تومان و حداکثر آن برای یک ستوان یکم پزشک 77 هزار تومان است. 
سردار زاده‌کمند درباره تسهیلات ارائه شده برای سربازان نیروی انتظامی نیز گفت : خدمت در ناجا سختی‌هایی  دارد که این امر تنها شامل سربازان نیست بلکه کارکنان نیروی انتظامی نیز شامل آن می‌ شوند اما برای آنان تسهیلات ویژه ‌ای نداریم. 
وی افزود : تلاش ما بر این بوده که تا حد ممکن معیشت مناسبی برای سربازان فراهم کنیم و در طول دو سال گذشته نیز معیشت سربازان در مرزبانی بهتر شده است. 
وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است تا حد امکان هزینه مازادی در خانواده یک فرد به هنگام اعزام به سربازی تحمیل نشود اضافه کرد: امیدواریم با پیش‌بینی منابع در بودجه سال 91 بتوانیم تامین معیشت سربازان در سال آینده را داشته باشیم.
معاون نیروی انسانی ناجا درباره استفاده از سربازان متناسب با تخصص و توانمندی هایشان نیز گفت : ما این ادعا را نداریم که از همه سربازان متناسب با تحصیلاتشان بهره می‌گیریم چرا که نمی‌شود برای همه رشته‌ها و تخصص‌هایی که سربازان دارند ظرفیت تعریف کرد . 
وی درباره فعالیت های فرهنگی ناجا نیز افزود : در دو سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی و فیلم‌سازی در معاونت اجتماعی ناجا انجام شده است .
سردار زاده کمند گفت :یکی از اهداف ناجا این است که با ساختن فیلم‌ ها و برنامه‌ها در جهت ایجاد فرهنگ سربازی گام بردارند.   

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران