همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3861 تاریخ : 1390/11/14-00:00:00
,20,
علاج واقعی؛اتحاد مردم و مسئولین

رهبر معظم انقلاب اسلامی ،

علاج واقعی؛اتحاد مردم و مسئولین

بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه بلافاصله در رسانه های بین المللی بازتاب وسیع داشته است و مطبوعات، خبرگزاری و رادیو ، تلویزیون های غرب بخش های از خطبه ها را منتشر و پخش کردند.

همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پر شکوه تهران با ارائه تحلیل

به گزارش بانک و صنعت، حضرت آیت الله خامنه ای با گرامیداشت دهه مبارک فجر، شکر گذاری این نعمت بزرگ الهی را لازم دانستند و افزودند:  باید از ملت ایران نیز صمیمانه تشکر کرد که در 33 سال گذشته، با وفاداری، ایثار، شجاعت، جوانمردی و بصیرت، "حضور دائم و تعیین کننده خود را در صحنه "، حفظ کرده است.


ایشان با اشاره به حال و هوای متفاوت دهه فجر امسال بدلیل انقلاب های پیروز منطقه بویژه در تونس، مصر و لیبی ، خاطر نشان کردند: این تحولات، برای ملت ما مژده ای بزرگ و مبارک  است و ملت ایران با پیروزی این انقلاب ها ، بطور نسبی از غربت درآمد.


رهبر انقلاب اسلامی در تبیین خطوط اساسی و دستاوردهای انقلاب اسلامی، از بین رفتن وابستگی و جایگزینی استقلال همه جانبه، پایان یافتن اختناق نفس گیر و حاکمیت فضای آزادی، رهایی از تحقیرشدگی تاریخی و بدست آوردن عزت ملی، از بین رفتن ضعف نفس و خودکم بینی و حاکم شدن اعتماد به نفس ملی را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمردند و تاکید کردند: یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب، تبدیل شدن ملت ایران، از ملتی منزوی و بی نقش در مسایل سیاسی و کشور، به ملتی آگاه و دارای تحلیل سیاسی و تاثیر گذار در مسایل کشور است.


ایشان با اشاره به افت و خیزهای حیات سی و دو ساله ی انقلاب، استمرار شعارهای انقلاب را نشان دهنده منحرف نشدن مسئولان و مردم از صراط مستقیم انقلاب اسلامی خواندند و با برشمردن  برخی دستاوردهای مهم و همچنین نقاط ضعف 32 سال اخیر تاکید کردند: باید ضمن تقویت نقاط قوت ، ضعف ها را بر طرف و از نهادینه شدن آنها جلوگیری کنیم.


رهبر انقلاب اسلامی ، غلبه بر چالش ها را یکی از نقاط قوت بسیار مهم انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، قدرتهای جهانی همواره تلاش کرده اند با مانع تراشی های فراوان همچون تحمیل جنگ هشت ساله، اقدامات تروریستی، فشارهای سیاسی و تحریم های اقتصادی ، انقلاب اسلامی را به زانو در اورند و ملت را پشیمان کنند اما با وجود همه این چالش ها، نظام اسلامی راه خود را با قوت ادامه داده و بر آنها غلبه کرده است.


حضرت آیت الله خامنه ای گسترش کیفی و کمی خدمات به مردم  در سراسر کشور، و پیشرفت  در ایجاد زیر ساخت های فنی و مهندسی،صنعتی،راهها و ارتباطات و مخابرات را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی دانستند و با اشاره به پیشرفتهای حیرت آورعلمی ایران خاطر نشان کردند: پیشرفتهای کشور  در بخشهای  مختلف از جمله هسته ای، هوا-فضا، پزشکی، رادیو داروها، زیست فناوری ، نانو فناوری ، سلول های بنیادی و شبیه سازی ، داروهای ضد سرطان ،ساخت ابر رایانه ها ، و انرژی های نو ،واقعا  شگفت اور است.


رهبر انقلاب با اشاره به تاکید معتبرترین مراکز علمی دنیا درباره پیشرفتهای ایران، افزودند: بر اساس گزارش سال 2011 میلادی یکی از این مراکز معتبر علمی، رشد علمی ایران سریعترین رشد علمی در دنیا بوده است به گونه ای که رتبه علمی ایران در منطقه، به رتبه اول  و در دنیا، به رتبه هفدهم ارتقا یافته است .


 ایشان خاطر نشان کردند: بر اساس سند چشم انداز ما باید در سال 1404، به رتبه اول علمی منطقه دست پیدا می کردیم اما اکنون، یعنی سالها  زودتر به این رتبه رسیده ایم.


حضرت آیت الله خامنه ای، انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل های دوم و سوم را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی دانستند و افزودند : گواه آشکار این موضوع ، دانشمندان شهید مصطفی احمدی روشن و رضایی نژاد هستند که با اینکه دوران انقلاب و امام و دوران جنگ را درک نکرده بودند اما با درک وظایف اسلامی انقلابی،  به درجات عالی علمی  رسیدند و با وجود مورد تهدید بودن، به راه خود ادامه دادند.


ایشان خاطر نشان کردند:‌ حرکت عظیم جوانان دانشگاهی ، بعد از شهادت شهید احمدی روشن ، در اعلام آمادگی برای ادامه مسیر علمی این شهید ، حرکتی بسیار مهم و نمونه دیگری از انتقال ارزشها به نسل سوم است.


رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته در کنار این رویش ها، توبه کار و پشیمان از انقلاب هم داشتیم اما رویش ها بیشتر از ریزش ها بوده است.


ارتقای جهش وار ملت ایران در اثرگذاری در مسایل منطقه و حتی جهان ، بنیه قوی و ساخت مستحکم کشور و نظام در مواجهه با دشمنی ها ، و ارتقای کمی و کیفی دانشگاهها و حوزه های علمیه، از دیگر نقاط قوتی بودند که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.


حضرت آیت الله خامنه ای بعد از بیان این نقاط قوت ، تاکید کردند : همه این پیشرفت های علمی ، اجتماعی و فنی در شرایط تحریم همه جانبه محقق شده که این واقعیت ، امیدها را افزایش می دهد.


ایشان در ادامه به برخی نقاط ضعف سی و دو سال اخیر  اشاره کردند و افزودند:  گرایش برخی مسئولان به "دنیا طلبی ، تجمل، تشریفات و اشرافی گری" از جمله نقاط ضعفی بوده که باعث ترویج اینگونه مسائل در میان مردم و جامعه نیز شده است.


رهبر انقلاب اسلامی ،روحیه اسراف و مصرف زدگی ، نبود پیشرفت مطلوب و مورد توقع در" اخلاق، معنویت و تزکیه نفس "، محقق نشدن عدالت اجتماعی مورد نظر اسلام و تنبلی وکم کاری را از دیگر نقط ضعف سه دهه اخیردانستند که باید برای رفع آنها همت و تلاش بیش از پیش شود.


ایشان مسئولیت پذیری را یکی از وظایف مهم مسئولان بر شمردند و افزودند: مسئولان و خدمتگزاران مردم در دولت ، مجلس و قوه قضاییه نباید تقصیرها را به گردن یکدیگر بیاندازند زیرا وظایف رهبری، قوا و دستگاهها در قانون اساسی مشخص شده است و هر یک از مسئولان باید بر اساس وظایف قانونی خود، مسئولیت پذیر باشند.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حتی اگر اشکالی متوجه رهبری نیز بود، رهبری باید متواضعانه آن اشکال را قبول و سعی کند، آن را برطرف کند.


غافل نشدن از مسایل و ارزشهای اصلی بدلیل سرگرم شدن به فرعیات، و حفظ اتحاد و همدلی، از دیگر نکاتی بودند که رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان گوشزد کردند.


حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: مسئولان سه قوه و دیگر مسئولان  باید حتی با وجود برخی اختلاف نظرها، اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند چراکه  همدلی میان مسئولان، میان مردم ، و میان مردم و مسئولان، علاج قطعی بسیاری از مشکلات کشور است.


رهبر انقلاب  هوشیاری در مقابل وعده ها ولبخندهای فریبنده دشمن را، یکی دیگر از کارهای ضروری  برشمردند و خاطر نشان کردند اوایل ،برخی ها لبخند دشمن را باور می کردند اما بتدریج  متوجه شدند که دشمن چه راحت دروغ می گوید و چگونه بدون واهمه و دغدغه عهد شکنی میکند و بدون احساس خجالت زیرحرف و قولش می زند .


ایشان در همین زمینه  به سخنان و نامه اخیر رییس جمهور امریکا، جواب جمهوری اسلامی به این نامه وعکس العمل و اقدامات  بعدی آمریکا اشاره کردند و افزودند: روزی که لازم شد واین نامه ها در اختیار افکار عمومی ملتها قرار گرفت همه می فهمند وعده ها و حرفهای امریکا چقدر ارزش دارد و آنها چگونه برخلاف حرفهایشان عمل میکنند.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه خطبه اول به تبیین اوضاع پیچیده وحساس منطقه و جهان پرداختند .


حضرت آیت الله خامنه ای در این زمینه با اشاره به سرنگونی چهارطاغوت منطقه از دهه فجر سال گذشته تاکنون افزودند: در رویداد بسیار مهم دیگری ،مردم مصر وتونس در انتخابات به گروههای اسلامی رای دادند واین مسئله اثبات کرد همه تلاشهای تبلیغات سیاسی امریکا و صهیونیستها برای ایجاد اسلام هراسی در ملتها و ایجاد وحشت در افکار عمومی  از" حکومت اسلامی" نقش برآب شده و ملتها طرفدار اسلامند.


رهبر انقلاب اسلامی ضعف و انزوای روز افزون رژیم صهیونیستی و افزایش نشاط و امید فلسطینی ها را دیگراز برکات بسیار مهم قیام ملتهای منطقه برشمردند و تاکید کردند: غده حقیقتا سرطانی اسرائیل باید درمنطقه از بین برود و این مسئله بدون تردید محقق خواهد شد.


حضرت ایت الله خامنه ای مظلومیت مردم بحرین را نیزخاطر نشان کردند و افزودند: دستگاههای رسانه ای مستکبران ، با سکوت کامل ، این ملت مظلوم را مورد بایکوت قرار داده است اما این کارها اثری نخواهد داشت و ملت بحرین هم به توفیق الهی پیروز خواهد شد.


ایشان با اشاره به ادعای حکام جزیره بحرین در باره دخالت جمهوری اسلامی ایران افزودند این حرف کاملا دروغ است چرا که اگر ما دخالت می کردیم اوضاع بحرین جوردیگری می شد.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ما هر جا دخالت کنیم صریحا می گوییم همچنانکه به علت ضدیت با غده سرطانی رژیم صهیونیستی ،در دو جنگ پیروزمند 33 روزه و 22 روزه دخالت کردیم و از این پس نیز هرجا هر ملتی یا گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه و مقابله کند ما به او کمک می کنیم و هیچ ابایی هم از گفتن این مسئله نداریم.


رهبر انقلاب در تبیین اوضاع جهان به ضعف محسوس اقتصادی - مالی و سیاسی امریکا اشاره و خاطرنشان کردند: امریکا در خاورمیانه - فلسطین و مسئله عراق شکست خورده و دولت مردمی و ملت عراق نگذاشتند امریکاییها برغم خواست و تلاش فراوانشان، در عراق بمانند، البته امریکایی ها هنوز در عراق دخالتهای نفتی و امنیتی دارند که ملت و دولت عراق  حتماً برای آن هم فکری خواهند کرد.


رهبر انقلاب اسلامی در تشریح بیشترموقعیت ضعیف دولت امریکا افزودنداوباما درسخنرانی اخیرخوددرکنگره ،در قبال تظاهرات گسترده مردم امریکاکاملا سکوت کردو برای پنهان کردن ضعفهایش ، به 4 ماه تظاهرات مخالفت آمیز ملت امریکا و سرکوب شدید پلیس حتی اشاره ای نکرد واین برخورد نشان می دهد که مقامات امریکا در چه وضعی قرار گرفته اند.


حضرت آیت الله خامنه ای دولتهای اروپایی را نیز از لحاظ اقتصادی - مالی و سیاسی دچار ضعف روز افزون دانستند و با اشاره به تبعیت دولتهایی نظیر فرانسه ازامریکا تاکید کردند : اگر روزی ملتهای اروپایی دریابند که علت اصلی مشکلات آنها ، اطاعت دولتهایشان از امریکا و شبکه جهانی صهیونیزم بوده است نهضت اجتماعی عظیمی براه خواهد افتاد که در پرتو آن دنیای جدیدی بوجود خواهد آمد .


ایشان با اشاره به موقعیت ضعیف بین المللی امریکا ومتحدانش ، تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران را از جمله نشان های این ضعف چشمگیر خواندند وافزودند آنها می خواهند ملت ایران را بخاطر وفاداری به اسلام مجازات کنند اما واقعیت این است که تحریم هااز دوجنبه به نفع نظام اسلامی و ملت ایران تمام خواهد شد .


حضرت آیت اله خامنه ای تکیه ملت ایران به استعدادها و ظرفیتهای داخلی را از جمله پیامدهای تحریمهای سی ساله غرب  برشمردند و خاطر نشان کردند اگرآنها ما راتحریم نظامی نمی کردند ،نیروگاه بوشهر را می ساختند و درهای علم را بر روی ما نمی بستند امروز این پیشرفتهای عجیب نظامی را نداشتیم ، در غنی سازی دارای این موقعیت ممتاز نبودیم و در پزشکی و هوا فضا به این موقعیت ممتازنمی رسیدیم بنابر این تحریم از زاویه تکیه نظام و ملت به استعداد و ظرفیتهای بی پایان جوانان کشور ، به نفع ماست و باعث می شود این چشمه های جوشان هر روز شکوفاتر شوند.


رهبر انقلاب اسلامی در اثبات ضرر تحریم ایران برای غرب  افزودند : بگفته غربی ها هدف اصلی تحریم ملت ایران عقب نشینی این ملت از مواضع هسته ای است امااین نظام و این مردم از دستاوردهای پرافتخار هسته ای  خود عقب نشینی نمی کنند بنابراین این تحریمها در نهایت موجب شکسته شدن هیبت تهدیدهای غرب در چشم ملتهای منطقه می شود و عزت و قدرت ملت ایران را در افکار عمومی جهان بیشتر می کند.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان جمله مکرر مقامات امریکایی را مبنی بر اینکه همه گزینه ها روی میز است مورد اشاره قرار دادند و افزودند معنای این جمله تهدید به جنگ است اما همه می دانند که این تهدید به ضرر امریکاست همچنانکه جنگ ده برابر بیشتر به ضرر امریکاست.


ایشان تهدیدهای امریکا را ، نشان دهنده عجز واشنگتن از مقابله منطقی و گفتمانی باجمهوری اسلامی دانستند و افزودند آنها در میدان مقابله فکر و منطق با ملت ایران دچار ضعف هستند و به همین علت از تشبث به زور و توسل به جنگ حرف می زنند .


حضرت آیت اله خامنه ای توسل امریکا به تهدید و زورگویی را موجب بی اعتباری مقامات این کشور در چشم ملتها و در افکارعمومی ملت امریکا برشمردند وتاکید کردند حکومتی که اعتبارش در چشم ملتش  ساقط شود امیدی به بقایش نیست همانطورکه فروپاشی رژیم شوروی نشان دهنده این واقعیت است .


حضرت آیت اله خامنه ای در همین زمینه تاکید کردند امریکایی ها بدانند و البته می دانند که جمهوری اسلامی در مقابل تهدید آنها به" جنگ و  تحریم نفتی "، تهدیدهایی دارد که وقتی لازم باشد انشاالله اعمال خواهد شد .


بخش پایانی خطبه اول حضرت آیت اله خامنه ای به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اختصاص داشت . ایشان انتخابات را مصونیت بخش کشور خواندند و افزودند ملت عزیز ایران بدانند و می دانند که حضور مردمی ،اصلی ترین عاملی است که هیبت ایران را به رخ دشمنان می کشد ودشمنان را از تعرض به این کشور می ترساند.


رهبر انقلاب اسلامی حضور در انتخابات 12 اسفند و راهپیمایی 22 بهمن را از جمله مظاهراصلی  حضور مردمی برشمردند و افزودند : هر قدر حضور مردم در پای صندوقهای رای بیشتر باشد، اعتبار و ارزش ملت بالاتر می رود و" امنیت و مصونیت  و اینده ایران عزیز "بهتر تامین و تضمین می شود .


رهبر انقلاب  تشکیل مجلس صالح ، قوی و سالم را در اینده کشور و درعملکرد دستگاهها از جمله دولت و قوه قضاییه ، کاملا موثر خواندند و افزودند چنین مجلسی را فقط حضور پرشورمردم ، شکل خواهد داد .


ایشان تلاش چندین ماهه بوقهای تبلیغاتی بیگانه را برای ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات یاد آور شدند و افزودند متاسفانه در داخل هم عده ای غافل بدون انکه بفهمند با دشمن مغرض هم صدا می شوند .


ایشان بزرگ کردن مسائل کوچک و القای بی مبنای وجود بحران در کشور را ازجمله روشهای  دشمنان برای مایوس کردن ملت ازحضور در انتخابات مجلس برشمردند و افزودند در کشوری که کاملا آرام و امن است و دستگاهها و مردم در حال کار و تلاش هستند بحرانی وجود ندارد اما دشمنان و غافلان مدام از آن حرف می زنند .


حضرت آیت الله خامنه ای رقابت سالم وبدون تهمت و بدگویی رامورد تأکید قراردادند و افزودند: فضای انتخاباتی باید سالم باشد و مردم نیز اگر خودشان کاندیداهارا می شناسند براساس این تشخیص عمل کنند و اگر نه، از افراد بصیر و متدین کمک بگیرند.


دقت کامل مجریان در اجرای درست انتخابات نکته دیگری بود که رهبر انقلاب مورد تأکید قرار دادند. ایشان یادآور شدند بیش از سی انتخابات در سه دهه گذشته با سلامت در کشور برگزار شده  البته تخلفاتی احیاناً بوده و کسانی هم معترض بوده اند که به اعتراض آنها رسیدگی شده  اما هرگز عدم سلامت انتخابات وجود نداشته است و بعد از این هم باید  چنین باشد.


حضرت آیت الله خامنه ای درباره روند احراز صلاحیت هاخاطر نشان کردند شورای نگهبان از لحاظ قانونی باید صلاحیت افراد را احراز کند البته همیشه گفته ایم که سطح صلاحیتهارا در حد معقول نگه دارند و آنقدر بالا نبرند که عده کمی احراز صلاحیت شوند .


ایشان در همین زمینه افزودند : ممکن است کسانی به نتایج نظارت شورای نگهبان معترض باشند و اعتراضشان هم درست باشد اما وقتی یک نهاد مسئول قانونی؛ تصمیمی می گیرد باید همه تبعیت کنند.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: کسی نباید تصور کند که رد صلاحیت شدگان، لزوماً آدمهای بی صلاحیتی  هستند چرا که صلاحیت آنها فقط برای نمایندگی مجلس،‌احراز نشده است اما برای کارهای دیگر شاید دارای صلاحیت باشند ضمن اینکه حتی ممکن است به اشتباه رد صلاحیت شده باشد .


مراقبت همه مردم، نامزدهای انتخاباتی و مسئولان از امنیت کشورو هوشیاری در مقابل توطئه دشمنان آخرین نکته ای بود که رهبر انقلاب درباره انتخابات مجلس یادآورشدند. ایشان تأکید کردند کسانی که رأی نمی آورند کاملاً مراقبت کنند کلاهی که بر سر رای نیاوردگان سال 88 رفت بر سر آنها نرود و فریب نخورند.


حضرت آیت الله خامنه ای درپایان خطبه اول نمازافزودند: همه نامزدها، هوادارانشان و مسئولان در مقابل توطئه احتمالی دشمنان برای بر هم زدن امنیت مراقب باشندو هیچ کس در این زمینه ، آب به آسیاب دشمن نریزد.


رهبر انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز که به زبان عربی بیان شد نخستین سالگرد بهار بیداری انقلاب اسلامی را به امت اسلامی تبریک گفتند و با اشاره به پیروزی جریانهای معتدل اسلامگرا در انتخابات تونس و مصر افزودند: اسلامگرایی با صفاتی چون ضد صهیونیستی بودن، ضدیت با دیکتاتوری، استقلال طلبی، آزادیخواهی و پیشرفت طلبی ،مسیر مبارکی است که همه ملتهای اسلامی در پرتو اراده قاطع خود، طی خواهند کرد.


حضرت آیت الله خامنه ای قرن حاضر را قرن اسلام و عصر ملتها خواندند و تأکید کردند: جریان بیداری  ، در آینده سرنوشت کل بشریت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.


ایشان افزودند: نتایج انتخابات تونس و مصر و شعارها و رویکردهای مردم در یمن، بحرین و سایر سرزمینهای عربی، نشان می دهد همه می خواهند "مسلمان معاصر"، بدون افراط خشک سرانه و تفریط غربگرایانه باشدودرپرتو ترکیب "معنویت، عدالت و عقلانیت" ، از زنجیر"تحقیر ، استبداد ، استعمار ،و فساد و فقر و تبعیض "رهایی یابد.


رهبر انقلاب، با اشاره به تلاشهای غرب برای تبدیل انقلاب  ملتهای عربی به" ضد انقلاب"، مردم این کشورها و انقلابیون را به مراقبت مستمر فراخواندند و افزودند: غرب با جمع بندی شکستهای پیاپی خود در ایران و عراق و لبنان و فلسطین می داند که تاکتیک اسلام ستیزی و برخورد خشونت بار علنی شکست خورده است. بنابراین در تلاش است با تاکتیک بَدَل سازی و تولید نمونه های تقلبی، انقلابها را مهار کند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پایان "دو قطبی سرمایه داری و کمونیزم"، افزودند" امروز دو قطبی تقابل "مستضعفین جهان به رهبری جنبش مسلمین" با "مستکبران جهان به رهبری آمریکا و ناتو و صهیونیزم" ایجاد شده است و اردوگاه سومی وجود ندارد.


حضرت آیت الله خامنه ای در تشریح عوامل و مؤلفه های موثر در صحنه انقلابهای ملتهای عربی - اسلامی، بر سه مؤلفه تمرکز کردند: 1 - آمریکا، ناتو، رژیم صهیونیستی و متحدان و وابستگانشان 2 - ملتها و جوانان و 3- احزاب و فعالان سیاسی اسلامی و غیر اسلامی.


ایشان گروه اول یعنی آمریکا، صهیونیزم و وابستگانانشان را بازندگان اصلی صحنه مصر و تونس و دیگر کشورها خواندند و با اشاره به فرو رفتن این جبهه در بحران عمیق اعتماد جهانی و بحران تصمیم گیری افزودند" این گروه پس از ناتوانی در مهار و سرکوب بیداری ملتها، تلاش می کنند بر اتاق فرمان انقلاب ها مسلط شوند و با نفوذ به درون احزاب مؤثر، ایجاد تفرقه میان مردم و روشهای گوناگون دیگر، ساختارهای فاسد قبلی را حفظ و خسارات بسیار گسترده ناشی از نهضت بیداری اسلامی را جبران کنند و با کمک دلارهای نفتی حکومتهای وابسته منطقه ،ضمن حفظ رژیم صهیونیستی، به جبهه مقاومت  ضربه بزنند.


 ایشان، ملتها را گروه اصلی موثر در روند بیداری اسلامی خواندند و با اشاره به افزایش کاملا محسوس گرایشها ،شاخص هاومعیارهای اسلامی در میان ملتها و نفرت روزافزون آنها از آمریکا و اسرائیل افزودند: ملتهای قیام کننده بدانند  که انقلابشان هنوز ناتمام است بنابراین با هوشیاری و قدرت، راهی را که آغاز کرده اند ادامه دهند.


رهبر انقلاب سومین گروه موثر در سرنوشت  بیداری ملتها یعنی احزاب و نخبگان سیاسی را نیز به هوشیاری، بی اعتمادی به وعده های آمریکا و ناتو، نهراسیدن از تهدیدهای پوشالی دشمنان اسلام ،پرهیز از ورود به بازی دلارهای نفتی  برخی دولتهای عربی  وابسته به غرب ، کمک به روند حیای هویت اسلامی ملتها، تکیه بر مردمسالاری دینی ، بی اعتنایی به اسلام امریکایی وانگلیسی ، پافشاری بر اصول ،پرهیز از محافظه کاری وتکیه بر عقلانیت وحکمت  توصیه کردند .


حضرت ایت الله خامنه ای با اشاره به دوالگوی غرب برای منحرف کردن انقلابها ی ملتهای مسلمان یعنی "اسلام تکفیری ،متحجروخشن "واسلام لائیک وسازشکار "تاکید کردندجریانهاوعناصر تاثیر گذاردر سرنوشت ملتهای به پا خواسته ،با تقویت الگوی "اسلام اصولگرا ، معتدل وعقلانی" با این تلاشهای منحرف مقابله کنند .


رهبر انقلاب در پایان خطبه دوم با تأکید بر آمادگی جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران برای همکاری و خدمت به ملتهای انقلاب کرده، افزودند: انقلاب اسلامی موفق ترین تجربه والگوی اسلامی عصر جدید است وبه همین علت قدرتهای مستکبرکه  از پایداری وپیشرفت ملت ایران کاملا عصبانی وخشمگینند تلاش می کنند جلوی پیوند روبه افزایش ملت ایران ودیگر ملتهای مسلمان را بگیرند.


ایشان با یاد اوری حمایتها وکمکهای جمهوری اسلامی وملت ایران به ملتهای مظلوم اعم از سنی وشیعه  تاکید کردندملتهای اسلامی عربی در مقابل توطئه ایران هراسی وایجادتفرقه میان ایران و دیگر مسلمانها تحت عنوان شیعه و سنی ،هوشیار باشند چرا که نظام مردم سالار ایران هرگز به دنبال ایرانی کردن اعراب یا شیعی کردن مسلمین نبوده ونیست و در پرتو پیشرفتهای چشمگیر خود در همه زمینه های علمی اقتصادی سیاسی ، آماده است تجربیات بی نظیر خود را در راه عزت ،اقتداروپیشرفت امت اسلامی ووحدت وبرادری مسلمانان بکار گیرد.

 

   
 

  نسخه چاپی

 

   

 
 

 

 

 
 
:: ساعت و تاریخ نظر شما :    18:33

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران