همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3806 تاریخ : 1390/11/09-00:00:00
,20,
حذف یارانه نقدی اقشار مرفه آغاز شد

حذف یارانه نقدی اقشار مرفه آغاز شد

اقشار مرفه باید از این هفته منتظر دریافت اطلاعاتی درباره چگونگی مراجعه برای انصراف از دریافت یارانه نقدی باشند.

به گزارش بانک و صنعت، با وجود این که رییس مجلس شورای اسلامی به صورت شفاف، ‌حذف یارانه نقدی برخی اقشار را مغایر قانون اعلام کرده، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها رسما از آغاز مکاتبه با10 میلیون نفر برای حذف یارانه نقدی آنان خبر داد.
به گفته محمدرضا فرزین، دولت به دنبال حذف یارانه‌ی پردرآمد‌هاست و با این دیدگاه، حدود 10 میلیون نفر باید از گردونه دریافت یارانه نقدی حذف شوند.
بنا بر اعلام او هم‌اکنون اسامی این 10 میلیون نفر در حال نهایی‌شدن است و از این هفته در این باره اطلاع‌رسانی می‌شود.
اگرچه از نظر علی لاریجانی ـ که قانون هدفمندکردن یارانه‌ها توسط مجلس به ریاست او مصوب شده ـ "در قانون آمده که دولت می‌تواند به نیازمندان یارانه نقدی بیشتری پرداخت کند، اما اگر هم کسی نخواهد یارانه را دریافت کند اشکالی ندارد. ولی دولت از نظر قانونی نمی‌تواند اجبار کند که کسی یارانه نگیرد" ولی دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها می‌گوید که "دولت معتقد است این 10 میلیون نفر تمکن لازم برای عدم دریافت یارانه نقدی را دارند."
فرزین پیش از این اعلام کرده بود بر اساس برآورد دولت، کسی که یارانه بین پنج تا10 درصد درآمد ماهیانه وی را تشکیل می‌دهد، نیازی به یارانه ندارد. همچنین به گفته او اکنون 74 میلیون نفر یارانه می‌گیرند که با حذف خانوارهایی که نیازمند نیستند، درآمد حاصل میان خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود.
پیش از این رییس جمهوری نیز گفته بود: الان 75 میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند اما آیا همه به این یارانه احتیاج داشته‌اند؟ بنده فکر می‌کنم برخی به خاطر اخبار و پیش‌بینی‌های غیرواقعی نگران شدند و به همین دلیل دریافت یارانه را تقاضا کردند. وقتش رسیده کسانی که توانمند هستند کمک کنند تا با انصراف از دریافت یارانه نقدی، این مبلغ در زندگی خانواده‌های دیگر تحول ایجاد کند. بر همین اساس بنا داریم با کسانی که توانمند هستند، مکاتبه کنیم و از آنها بخواهیم از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند تا بتوانیم همین مبلغ را در خانواده‌هایی با سطح اقتصادی پایین‌تر توزیع کنیم. انتظار داریم زمانی که بحث انصراف افراد توانمند از دریافت یارانه نقدی را اعلام کردیم، همراهی لازم صورت گیرد تا بتوانیم فاصله طبقاتی را کمتر کنیم و به نقطه‌ای برسیم که در کشور فقیر نداشته باشیم.
اگر چه گفته شده که از این هفته درباره چگونگی حذف افراد از فرایند پرداخت یارانه نقدی اطلاع رسانی خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست این عده چگونه شناسایی شده‌اند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران