همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3747 تاریخ : 1390/11/03-00:00:00
,7,
یک قطعه سکه، یک میلیون و 100هزار تومان

یک کسی ، کاری بکند!!

یک قطعه سکه، یک میلیون و 100هزار تومان

در کشاکش سکوت طولانی دولتی ها و بانک مرکزی قیمت سکه بهار آزادی بار دیگر جامه درید و به ارزش یک میلیون و 100 هزار تومان رسید.

 

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت، هم‌اکنون در بازار تهران سکه طرح جدید و طرح قدیم با قیمت یک میلیون و 100هزار تومان به متقاضیان فروخته می‌شود. 

این در حالی است که طی آخرین روز هفته گذشته سکه در بازار تهران 750 هزار تومان فروخته می‌شد ولی طی روزهای اخیر رشد چشمگیری یافته است. 

بر همین اساس هم‌اکنون سکه طرح جدید با قیمت یک میلیون و 50 هزار تومان، نیم سکه با قیمت 520 هزار تومان، ربع سکه 265 هزار تومان و سکه گرمی با قیمت 125 هزار تومان فروخته می‌شود. 

محاسبات نشان می‌دهد که سکه طرح جدید با 29 درصد حباب معادل 237 هزار و 700 تومان حباب دارد، چرا که این قطعه سکه براساس ارزش طلای بازار باید دارای نرخ 779 هزار و 100 تومان و ارزش طلای جهانی باید دارای نرخ 747 هزار تومان باشد. 

ارزش حقیقی سکه طرح جدید هم‌اکنون 812 هزار و 300 تومان است که قیاس با نرخ فعلی بیانگر حباب 237 هزارتومانی در این قطعه سکه است. 

سکه ساعتی قبل در بازار تهران 900 هزار تومان فروخته می‌شد، اما الان با یک رکورد تاریخی مبادله می‌شود

محمد کشتی آرای رییس اتحادیه طلاه و جواهر سه هفته قبل پیش بینی افزایش قیمت سکه به 900 هزار تومان را ارایه داد ، اما معلوم نیست چرا دولت و بانک مرکزی واکنشی نسبت به این موضوع نداشته و ندارند.

آخرین خبرها از بازار تهران و اطراف میدان فردوسی حاکی است که بسیاری از مردم عادی نیز برای خرید ارز و سکه روانه خیابانها و کوچه های این منطقه شده اند تا مقداری  دلار یا سکه خریداری کرده و در روزهای آینده باز هم گران تر بفروشند.! ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران