همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3733 تاریخ : 1390/11/02-00:00:00
,17,
تنظیم اظهار نامه ارزی هنگام ورود مسافران به کشور

تنظیم اظهار نامه ارزی هنگام ورود مسافران به کشور

معاون حقوقی گمرک با اشاره به تشدید برنامه‌های تنظیم بازار ارز در کشور گفت: مسافرانی که هنگام ورود به کشور بیش از 1000 دلار همراه خود دارند باید اظهارنامه ارزی تنظیم کنند.

 
 
 

به گزارش بانک و صنعت،  ناصرعلی مددی جهرمی افزود: پر کردن اظهارنامه‌های ارزی به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی برای مسافران به هنگام استفاده از ارز در بازار و یا خروج مجدد آن از کشور، مشخص شدن منشأ آن و مطلع بودن بانک مرکزی از میزان ارز ورودی به کشور است.

وی به نحوه تنظیم اظهارنامه ارزی در مبادی ورودی کشور اشاره کرد و گفت: هر مسافری که از هر یک از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی وارد کشور می‌شود، باید برگه اظهارنامه را از بانک ملی مستقر در مبادی دریافت و میزان ارزی را که به همراه دارد اظهار کند، سپس آن را به تأیید برساند و ممهور به مهر بانک کند.

معاون گمرک کشور از مسافران خواست اظهارنامه ارزی را تا زمان خروج از کشور همراه خود داشته باشند تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

جهرمی گفت: پر کردن اظهارنامه ارزی برای مسافرانی که وارد کشور می‌شوند از گذشته وجود داشته اما هم‌اکنون که برنامه‌های تنظیم بازار ارز در داخل تشدید و محدودیت‌هایی در خرید و فروش ارز در بازار مطرح شده است، یادآوری و تذکر در این خصوص لازم است.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران