همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3700 تاریخ : 1390/10/28-00:00:00
,17,
نرخ تورم در ایران 2 برابر می شود

پیش بینی اکونومیست،

نرخ تورم در ایران 2 برابر می شود

تازه‌ترین پیش‌بینی واحد اطلاعات اکونومیست از دو برابر شدن نرخ تورم ایران در سال جاری خبر می‌دهد.

به گزارش بانک و صنعت،  واحد اطلاعات اکونومیست در گزارش ماه دسامبر 2011 خود نرخ تورم ایران در سال گذشته را 10.1 درصد برآورد و پیش‌بینی کرد که این شاخص در سال جاری دو برابر شده و به 20.2 درصد برسد.

به اعتقاد این واحد اقتصادی، نرخ تورم ایران در سال جاری بالاترین میزان از سال 87 بوده و انتظار می‌رود که از سال آینده روند نزولی در پیش بگیرد.

این موسسه حذف یارانه‌ها را دلیل اصلی نرخ تورم بالای ایران در سال جاری عنوان کرده و می‌گوید: حذف یارانه‌ها به افزایش شدید بهای سوخت، برق و آرد شده است.

اکونومیست برای نرخ تورم ایران در سال آینده رقم 17.1 درصد را پیش‌بینی کرده و معتقد است که این شاخص در سال 92 به 14.7 درصد کاهش خواهد یافت.

برای نرخ تورم کشورمان در سال 93 رقم 15.6 درصد پیش‌بینی شده و عنوان شده است که این نرخ با اندکی افزایش در سال 1394 برابر با 16.1 درصد خواهد بود.

اکونومیست در ادامه گزارش خود برای سال 1395 نرخ تورم 16.3 درصدی برای ایران پیش‌بینی کرده است. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران