همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3679 تاریخ : 1390/10/27-00:00:00
,2,
رئیس کل بانک مرکزی ، دم در خروجی بانک  مرکزی  قرار گرفت

خداحافظی بهمنی با بانک مرکزی،

رئیس کل بانک مرکزی ، دم در خروجی بانک مرکزی قرار گرفت

اخبار منتشره حاکی از خداحافظی بهمنی از بانک مرکزی است و احتمالا فرزین، حسینی وزیر اقتصاد یا پژویان مشاور رییس جمهور جایگزین وی می شوند.

به گزارش بانک و صنعت، یک عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه اعضای این شورا افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی را با اکثریت آرا تصویب کردند، در عین حال گفت: ظاهرا رئیس جمهور مخالف افزایش نرخ سود سپرده‌ها است و به همین جهت برخی خبرها از لغو این مصوبه حکایت دارد.

وی درباره اظهارات معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار به افزایش نرخ سود اوراق مشارکت مربوط می‌شود نه افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی، گفت: شورای پول و اعتبار هفته گذشته با اکثریت آرا، افزایش نرخ سود سپرده ها را مصوب کرد و به همین جهت، بانک مرکزی به صورت رسمی این مصوبه را اطلاع رسانی کرده است.
وی افزود: برخی خبرها حکایت از لغو این مصوبه از سوی رئیس جمهور دارد، چرا که با سیاستهای دولت مبنی بر کاهش نرخ سود که در سنوات گذشته اجرایی شده است، مغایرت دارد.
این عضو شورای پول و اعتبار تصریح کرد: بانک مرکزی باید نسبت به این موضوع موضع گیری کرده و اطلاع رسانی کند.
بر اساس این گزارش،پرونده افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی دو راه مقابل رئیس جمهور قرار داده است؛ تغییر دیدگاه دولت درباره اقدامات دستوری در بازار پولی یا خداحافظی محمود بهمنی با پستی به‌نام ریاست کل بانک مرکزی.
در صورت مخالفت رئیس جمهور با این مصوبه، به احتمال زیاد محمود بهمنی از ریاست کل بانک مرکزی کنار گذاشته می‌شود. از محمدرضا فرزین (معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها) ، کوروش پروزیان ( مشاور رئیس کل و عضو شورای پول و اعتبار ) و محمود احمدی ( دبیر کل بانک مرکزی) به عنوان مهمترین گزینه‌‌های جایگزینی بهمنی در بانک مرکزی نامبرده می‌شود.
شورای پول و اعتبار زمانی افزایش سود سپرده‌های بانکی به بیش از تورم موجود کشور( 20.6 درصد) را از تصویب گذراند که رئیس جمهور و وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در سفری کاری در آمریکای لاتین به سر می‌بردند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران