همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3673 تاریخ : 1390/10/26-00:00:00
,5,
 اعضای اوپک سقف تولید را رعایت می کنند

وزیر نفت ایران :

اعضای اوپک سقف تولید را رعایت می کنند

وزیر نفت وضع بازار جهانی نفت را متعادل ارزیابی و تصریح کرد: بر اساس گزارش هایی که داریم، اعضای اوپک سقف تولید 30 میلیون بشکه نفت در روز را رعایت می کنند.

 به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت، وزیر نفت تصریح کرد: در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با درنظر گرفتن افزایش تولید آینده لیبی و عراق، تولید نفت این سازمان با اجماع کامل در سقف 30 میلیون بشکه در روز تثبیت شد که برخی آن را افزایش تولید تصور می کردند؛ این در حالی است که محدود کردن تولید به 30 میلیون بشکه در روز به معنای کاهش تولید و افزایش نیافتن آن بود.


رستم قاسمی افزود: بر اساس گزارش دبیرکل اوپک تا پیش از برگزاری اجلاس اخیر، تولید روزانه 30 میلیون و 400 هزار بشکه نیز گزارش شده بود و این رقم بدون در نظر گرفتن افزایش تولید نفت کشورهای لیبی و عراق بود.


وی درباره پایبندی کشورهای عضو اوپک به نگه داشتن سقف تولید گفت: بر اساس آنچه به طور رسمی توافق شده اعضای اوپک باید سقف مورد نظر (30 میلیون بشکه در روز) را حفظ کنند، و بر اساس گزارش هایی که داریم، این سقف رعایت می شود.


قاسمی تصریح کرد: بازار نفت تا روز برگزاری اجلاس اخیر اوپک، بازار متعادلی بود و هم اکنون نیز پس از نشست اوپک این بازار در وضع تعادل قرار دارد و اکنون میان قیمت و عرضه نفت در بازارهای جهانی تعادل منطقی وجود دارد.


صد و شصتمین نشست وزیران نفت اوپک 15 دسامبر (چهارشنبه 23 آذر) در وین، پایتخت اتریش، برگزار شد و در این اجلاس اعضای اوپک با اجماع سقف تولید 30 میلیون بشکه در روز را تصویب کردندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران