همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3669 تاریخ : 1390/10/26-00:00:00
,8,
مسیر بورس تهران تا پایان سال صعودی است

مسیر بورس تهران تا پایان سال صعودی است

با توجه به راهکارهای دولت برای جمع آوری نقدینگی‌های سرگردان از جامعه و تثبیت و کنترل بازارهای ارز و دلار، بازار سرمایه تا پایان امسال در مسیر رو به رشد باقی بماند.

 به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،محمد‌ابراهیم قربانی‌فرید درباره پیش‌بینی روند بازار سهام تا پایان سال گفت: متغیرهای کنونی نشان می‌دهد که بازار تا پایان امسال در روند صعودی قرار دارد.
این کارشناس بازار سرمایه معتقد است پس از گذشتن از دوره اصلاحی ماه‌های گذشته، شرایط بهبود و رونق بورس تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی به کنترل نرخ ارز اشاره کرد و افزود: با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی، حجمی از نقدینگی‌های جامعه به این سمت رفت، اما با کنترل این بازارهای تورم‌زا، سرمایه‌ها دوباره در حال بازگشت به بورس است.
قربانی‌فرید افزود: با کاهش نرخ ارز نگرانی شرکت‌های بورسی از تامین مواد اولیه نیز برطرف خواهد شد.
این کارگزار گفت: با افزایش نرخ سود سپرده‌ها، درآمد بانک‌ها نیز افزایش خواهد یافت که این امر باعث افزایش سود و قیمت سهام بانک‌های حاضر در بازار سرمایه می‌شود.
این کارشناس بازار سرمایه همچنین به عملکرد شرکت‌ها در سال جاری اشاره و اظهار کرد: با انتشار گزارش‌های 9 ماهه و بررسی گزارش‌های 6 ماهه حسابرسی شده می‌توان دریافت بیشتر شرکت‌های بورسی در سال جاری عملکرد خوبی داشته و علاوه بر اینکه به بودجه‌های پیش‌ینی شده ابتدای سال خود می‌رسند توانایی افزایش سود نیز دارند
.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران