همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3564 تاریخ : 1390/10/18-00:00:00
,1,
بانک پاسارگاد چهارمین شرکت بزرگ بورس

بانک پاسارگاد چهارمین شرکت بزرگ بورس

بررسی‌ وضعیت بزرگ‌ترین شرکت‌های بورس نشان می‌دهد که شرکت‌های مخابرات ایران، ملی صنایع مس و فولاد مبارکه با ارزشی معادل 20 میلیارد دلار بزرگ‌ترین شرکت‌های بورس تهران محسوب

به گزارش بانک و صنعت، بررسی‌ وضعیت بزرگ‌ترین شرکت‌های بورس نشان می‌دهد که بزرگان بورس تهران در اختیار شرکت‌های اصل 44 است و شرکت‌هایی که از سال 85 تا‌کنون وارد بورس تهران شده‌اند ردیف اول شرکت‌های بزرگ را در اختیار دارند.
به این ترتیب رتبه نخست بزرگ ‌ترین شرکت بورسی به شرکت مخابرات ایران اختصاص دارد که با ارزشی معادل143.2هزار میلیارد ریال در صدر جدول ایستاده است؛ این شرکت در حال حاضر 12درصد از مجموع کل بورس تهران را در اختیار دارد.
پس ازشرکت مخابرات ایران، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان نیز هرکدام به ‌ترتیب با ارزشی معادل81.3هزارمیلیارد ریال و 72.5هزارمیلیارد ریال در ردیف های دوم و سوم بزرگ‌ترین شرکت‌های بورس جای گرفته‌اند.
بانک تازه وارد پاسارگاد نیز که به تازگی وارد بورس شده است با ارزشی معادل51.7هزار میلیارد ریال در رده چهارم بزرگ ‌ترین شرکت‌های بورس ایستاده است. بر این اساس این بانک در حال حاضر بزرگ‌ ترین بانک بورس تهران محسوب می‌شود و بالاتراز بانک‌های ملت، پارسیان، تجارت، اقتصاد نوین و صادرات قرار گرفته است.
سرمایه گذاری غدیر با ارزشی معادل 51،6 هزار میلیارد ریال در رتبه پنجم قرار گرفته است و بانک‌های ملت با ارزش 34،8، بانک پارسیان با 33،8، بانک تجارت با 30،4 دررده های ششم تا هشتم جای گرفتند.
پتروشیمی پردیس 29هزار میلیارد ریال و بانکهای اقتصاد نوین با 26،6 و بانک صادرات با 24،1 هزار میلیارد ریال در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
این در حالی است که درگذشته شرکت‌هایی چون ایران‌خودرو، سایپا از بزرگ‌ترین شرکت‌های بورس محسوب می‌شدند، اما با کاهش قیمت ارزش سهام این شرکت‌ها نیز کاهش یافت و هم‌اکنون شرکت‌های سایپا ارزشی معادل 20،1 هزار میلیارد ریال و ایران خودرو ارزشی معادل19.1 هزار میلیارد ریال را در اختیار گرفتند و در رده‌های بعدی قرار گرفتند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران