همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3552 تاریخ : 1390/10/17-00:00:00
,7,
ماهیگیری صرافی‌ها از 'آب گل آلود' بازار ارز

/اطلاعیه‌ای که معکوس عمل کرد

ماهیگیری صرافی‌ها از 'آب گل آلود' بازار ارز

تهران -خبر گزاری بانک وصنعت : اطلاعیه اخیر کانون صرافان مبنی بر فروش دلار 1400 تومانی موجب شده تا عملاً فعالیت صرافی‌های مجاز قفل شده و به جای آن دیگر صرافی‌ها از این آب گل‌آلود تا می‌توانند ماهی بگیر

 به گزارش بانک و صنعت، اطلاعیه اخیر کانون صرافان مبنی بر فروش دلار 1400 تومانی موجب شده تا عملاً فعالیت صرافی‌های مجاز قفل شده و به جای آن دیگر صرافی‌ها از این آب گل‌آلود تا می‌توانند ماهی بگیرند.
پس از صدور اطلاعیه کانون صرافان مبنی بر خرید دلار 1390 تومانی از مردم و فروش این ارز با نرخ 1400 تومان به متقاضیان عملاً بازار خرید و فروش در بخش صرافی‌های مجاز تعطیل شده است.

هفته گذشته کانون صرافان اطلاعیه‌ای را صادر کرد تا برای جلوگیری از ضرر و زیان مصرف‌کنندگان از تاریخ 14 دی ماه دلار با نرخ 1400 تومان فروخته و 1390 تومان خریداری شود.

از آنجایی که این اطلاعیه در شرایط پر نوسان بازار ارز صادر شده مشکلاتی را برای صرافی های مجاز پدید آورده است و موجب شده تا عملاً خرید و فروش دلار در این صرافی‌ها قفل شود.

همین امر البته موجب شده تا صرافی‌های غیر مجاز فضا را مناسب دیده و با نرخ‌های بالا به خرید و فروش این ارز بپردازند و به نوعی از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

طبیعتاً زمانی که در بازار آزاد دلار 1600 تومان فروخته می‌شود مردم حاضر نیستند دلارهای خود را با نرخ 1390 تومان در صرافی‌های مجاز بفروشند.

بنابراین عدم فروش دلار به این صرافی‌ها موجب می‌شود تا بخاطر عدم خرید دلار از مردم و همچنین به خاطر جلوگیری از ضرر این صرافی‌ها از فروش دلار با نرخ 1400 تومان خودداری کنند.

اما این فضا شرایط را به گونه‌ای کرده تا با بسته شدن فعالیت‌ صرافی‌های مجاز میدان برای دلال‌ها و صرافی‌های غیر مجاز بازتر از قبل شود و هر چه می‌خواهند در این بازار جولان دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران