همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3508 تاریخ : 1390/10/13-00:00:00
,20,
گردش 180درجه ای استاندار اصفهان پس از 353 روز

حیرت رسانه ای،

گردش 180درجه ای استاندار اصفهان پس از 353 روز

25 دی سال گذشته بود که انتقاد شدید استاندار اصفهان در بسیاری از خبرگزاری ها خبر ساز شد ،مصاحبه ای که استاندار اصفهان رسانه های شهرداری اصفهان را به ایجاد فضای دیکتاتور م

 

 این مصاحبه تحت پوشش وسیع رسانه های مهم استان قرار گرفت.انتقادهایی که از سوی شهرداری که مظلوم واقع شده بود بی جواب نماند، حال قضیه آنجا جالب می شود که هنوز یک سال از آن اظهار نظرهای آقای استاندار نگذشته است که نظر استاندار اصفهان در بازدیدی از مجتمع رسانه های شهرداری اصفهان کاملا تغییر می کند و اظهار نظرهای بسیار متفاوت ودر یک گردش 360 درجه ای رسانه های شهرداری که متهم به ایجاد فضای رعب و وحشت بودند را رسانه هایی قلم داد می کند که به تولید فکر و تصمیات راهبردی بر پایه فلسفه خاصی  می پردازد.این در حالی است که در طی 365 روز گذشته هیچ تغییر خاصی اتفاق نیفتاده است و مدیریتها همان مدیریتهای قبلیست و راهبردها همان راهبردها ست به راستی در این یک سال گذشته چه گذشته است این سوالی است که بسیاری از روزنامه نگاران و شهروندان اصفهانی از استاندار دارند.برای روشن شدن موضوع توجه شما عزیزان را به مصاحبه سال قبل و امسال استاندار اصفهان جلب می کنیم قضاوت با شما.

جای ایجاد فضای دیکتاتور مآبانه فضای رسانه ها را در اختیار مردم قرار دهید           

علیرضا ذاکر اصفهانی با انتقاد از رسانه های شهرداری  اصفهان گفت: اگر چنین رسانه‌هایی در اختیار استانداری اصفهان بود به جای ایجاد فضای دیکتاتور مآبانه فضای آن را در اختیار مردم قرار می‌دادم

وی با انتقاد از فضای رسانه‌ای ایجاد شده توسط شهرداری اصفهان گفت: برخی از این افراد از علنی شدن مسائل در خصوص نوع عملکرد در طرح هایی چون چهار باغ و حاشیه رودخانه آزرده خاطر، متزلزل و نگران می شوند ولی آنان باید اجازه دهند مردم به راحتی حرف خود را بزنند و رسانه ها آزادانه انتقاد کنند.

استاندار اصفهان به انتشار روزنامه "اصفهان زیبا" توسط شهرداری اصفهان با پول بیت‌المال و راه‌اندازی خبرگزاری اشاره کرد و افزود: اگر چنین رسانه‌هایی در اختیار استانداری اصفهان بود به جای ایجاد فضای دیکتاتور مآبانه فضای آن را در اختیار مردم قرار می‌دادم.

وی تصریح کرد: مطالب این رسانه های صرفا برای تبلیغ، بدست آوردن آرا عمومی در انتخابات و نشستن بر مسند امور است و این در‌حالی است که تمام پول شهرداری از مردم تامین می شود لذا مسئولان شهری باید به نحوه هزینه های بیت المال حساسیت نشان دهند و از صرف پول های اینچنینی برای رسانه هایی که صرفا جنبه تبلیغاتی و فریب اذهان عمومی دارد، پرهیز کنند.

**نمی‌توان فردی را به زور به عنوان چهره فرهنگی به مردم معرفی کرد

ذاکر اصفهانی از مطرح کردن نام این روزنامه به عنوان پرتیراژترین روزنامه اصفهان انتقاد کرد و افزود: از شبکه استانی اصفهان برنامه‌ای پخش می‌شود که اصفهان‌زیبا را، پرتیراژترین و پرافتخارترین روزنامه استان اصفهان می‌داند و به نظر می‌رسد بهتر است افرادی که وارد حوزه رسانه می‌شوند، بیشتر با مسائل فرهنگی آشنا باشند و نمی‌توان فردی را به زور به عنوان چهره فرهنگی به مردم معرفی کرد.

وی خاطرنشان ساختد: اگر این آقایان اعتقاد به آزادی بیان، تنویر افکار عمومی و اشاعه فرهنگی دارند، مطالب خود را در معرض قضاوت عمومی قرار دهند.

استاندار اصفهان به بررسی ادعای این روزنامه که خود را پرتیراژترین روزنامه استان اصفهان می‌داند، پرداخت و افزود: نشریه پرتیراژ، نشریه ای است که از حمایت مردمی برخوردار باشد و مردم خرید آن را همچون آب طلب کنند و روزنامه ای به صرف داشتن تمکن مالی و چاپ بیشتر و توزیع رایگان در اداره ها و بسیاری از مراکز عمومی پر تیراژ و پر افتخار محسوب نمی شود و توزیع رایگان روزنامه هنر نیست.

وی خاطر نشان کرد: مسئولین مراقب استفاده از بیت‌المال در این موارد باشند و آنان باید در مورد اینگونه ابزار تبلیغاتی خود در محضر خدا و مردم پاسخگو باشند.

 

**نگاه به پروژه های شهری باید نگاه انسانی باشد

وی در ادامه افزود: نگاه های اقتصادی موجود در پروژه های شهرداری بر همه مقوله های فرهنگی و سلامت سایه افکنده است.

ذاکر اصفهان با بیان توضیحاتی در خصوص لزوم اجرای طرح زوج و فرد کردن خودروها در اصفهان گفت: شهرداری اصفهان بارها مخالفت هایی با اجرای این طرح کرده بود، تا این‌که مدیریت استان بنا به صلاحدید و با در نظر گرفتن سلامت مردم خود وارد عمل شد و اجرای این طرح را بر عهده گرفت که خوشبختانه گزارش های اداره محیط زیست حاکی از کاهش آلودگی هوا با اجرایی شدن زوج و فرد کردن خودروها است.

ذاکر اصفهانی تصریح کرد: افرادی از این طیف که به طرح ها و پروژه ها با جنبه در آمد زایی و منفعت طلبانه نگاه می کنند بارها عنوان کردن که اجرای زوج و فرد کردن خودروها در اصفهان ضرورت ندارد و مردم نمی پذیرند ولی خوشبختانه این طرح با استقبال مردم در حال اجرا است.

وی با اعتراض به طرح خرید برگه های تردد و توزیع آن از سوی شهرداری بیان داشت: شهرداری باز هم در اینجا با نگاه اقتصادی به قضیه نگاه می کند گویی در همه جا باید منافع اقتصادی در میان باشد.

ذاکر اصفهانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه اینگونه دیدها، نگاه های اولتریتاریسمی و منفعت طلبانه است، تاکید کرد: نگاه به پروژه های شهری باید نگاه انسانی باشد چرا که مردم زیر فشار هستند و سلامتی آن ها به شدت تهدید می شود لذا مسئولان شهری باید مطالبات مردم را در نظر داشته باشند و از هرگونه نگاه مادی و اقتصادی پرهیز کنند.

**به منتقدان اجتماعی برچسب سیاسی نزنید

ذاکر اصفهانی از شیوه برخورد استانداری با افکار اجتماعی موجود در جامعه سخن گفت و افزود: ما با کسی مشکل سیاسی نداریم و تنها مردم و نیازهای آنها در این بین مهم است.

وی از سیاسی جلوه دادن نقدهای فنی و اجتماعی توسط نهادهای شهری اصفهان انتقاد کرد و افزود: متاسفانه سیاسی جلوه دادن انتقادات بهترین شیوه برای حفظ موقعیت اینگونه افراد بوده است.

استاندار اصفهان با اشاره به ارسال جوابیه و تحقیر و تهدید برای بعضی رسانه ها به گفته خود آنها خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده با ایجاد فضای ارعاب و ترس برای رسانه ها و خبرنگاران نمی توان بر مسند قدرت باقی ماند و این شیو ه ها منسوخ است و جواب نمی دهد.

**کسانی که فضای بسته برای مردم ایجاد می کنند به شدت زمین می‌خورند

استاندار اصفهان با انتقاد از ایجاد فضای بسته برای فرار از نقدها و مشکلات افزود: انقلاب نشان داده کسانی که فضای بسته برای مردم ایجاد کرده و خود را به زور به مردم تحمیل می کنند به دلیل عدم پذیرش مردم به شدت زمین می خورند.

 

 

استاندار اصفهان در بازدید از مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان اعلام کرد:

در مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان فکر تولید و تصمیات راهبردی بر پایه فلسفه خاصی شکل می گیرد

استاندار اصفهان با بیان این که در مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان فکر تولید و تصمیمات راهبردی بر پایه فلسفه خاصی شکل می گیرد گفت: به اعتقاد من این ساختمان قلب شهرداری اصفهان است.

دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی در حاشیه بازدید از مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان با بیان این که هر حوزه تمدنی برپایه یک شالوده فکری تحقق پیدا می کند، اظهار داشت: شهرداری اصفهان سهم عمده ای را در تمدن سازی جامعه داشته و برای رسیدن به این چهارچوب وظایف عمده ای را به عهده گرفته است.

وی در گفتگو با خبرنگار ایمنا تمام تلاش های سخت افزارانه در مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان را تابعی از مرکزیت راهبردی آن دانست و بیان داشت:بیش از اینکه به اجرا بپردازیم و فضای فیزیکی و کالبدی شهر مقصود ما باشد، ساخت فکر و نظر و آنچه که شالوده فکری مردم را شامل می شود، از اهمیت برخوردار است.

استاندار اصفهان با بیان این که در مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان فکر تولید و تصمیات راهبردی بر پایه فلسفه خاصی شکل می گیرد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این ساختمان قلب شهرداری اصفهان است.

ذاکر اصفهانی با اعلام اینکه صدای شهر، واحد ارتباط مردمی ۱۳۷، خبرگزاری ایمنا و روزنامه اصفهان زیبا زیرمجموعه های این ساختمان رسانه ای هستند و رسالت اطلاع رسانی و تولید فکر و ایده برای جامعه را تا کنون به نحو احسن ایفا کرده اند، گفت: از این که شهرداری اصفهان به این موضوع مهم اهتمام دارد و دغدغه های خود را در این ساختمان رسانه ای جلوه داده است، تقدیر و سپاسگزاری می نمایم.

وی تصریح کرد: مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان تلاش های خوبی را در حوزه سخت افزاری انجام و تجریه خوبی را در این محیط که به سرمایه انسانی پویا مجهز شده، کسب کرده است.

ذاکر اصفهانی تمام تلاش های صورت گرفته در این راستا و شکل گرفتن مرکزی تحت عنوان مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان را نشات گرفته از فکر و ایده دکتر سقاییان نژاد شهردار برجسته و دانشگاهی اصفهان معرفی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که به فعالیت های مجموعه رسانه ای شهرداری اصفهان چه نمره ای می دهید، گفت: از آن جایی که دانشگاهی هستم، به این مجموعه نمره الف را می دهم.

ذاکر اصفهانی در خاتمه تصریح کرد: اصفهان با پیشینه فرهنگی و هنری و مزیت ها و قابلیت های بسیار و در سایه وجود سرمایه انسانی قابل و لایق آن می تواند بازهم به عنوان حوزه تمدنی جدید عرض اندام نماید.

به قلم شهرام اکبری

روزنامه نگار

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران