همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3503 تاریخ : 1390/10/13-00:00:00
,20,
آثار بحران اقتصادی جهان در اقتصاد ایران نمایان می شود

وزیر صنعت و تجارت:

آثار بحران اقتصادی جهان در اقتصاد ایران نمایان می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جهان از جمله ایران درشرایط اقتصادی خاصی قرار دارد و اثار بحران جهانی بتدریج در اقتصاد ما هم نمایان می شود.

به گزارش روز سه شنبه بانک و صنعت،  مهدی غضنفری در هفتمین جشنواره قهرمانان صنعت واقتصاد ایران در سالن همایش های صداو سیما افزود: با بحران جهانی 10 هزار شرکت در ژاپن و  135 بانک در امریکا ورشکست شدند و ارزش بورس های جهان نیز 30 تا 40 درصد کاهش داشتند.
وی با بیان اینکه برای مقابله با تهدیدها راهکار اصلی متوجه کارافرینان است گفت: باید تولید را مبنا قرار دهیم و رقابت بسمت تولیدات دانش محور است و انسان نقش مهمتری می یابد.
غضنفری با بیان اینکه تحریم بانک مرکزی محتمل بود گفت: هرچند اثار تحریم ها درگوشه و کنار درحال نمایان شدن است اما اکنون وقت یافتن راه حل است که جلوی مشکل گرفته شود، طرح شعارهای ضد فضای کسب و کار نمی تواند مفید باشد و کسانی که درپی دامن زدن به این فضا هستند مشکل را بیشتر می کنند.
وی افزود: تحکم زیبنده نیست و تحکم مشکل را بیشتر می کند ، انحصار در هر شکلی بد است چه در دولت یا هرجای دیگر و این ضد فضای کسب و کار است، بخش خصوصی به تعامل بیشتر با دولت نیاز دارد باید تعادلی ایجاد کرد که هر کس نقش خود را ایفا کند .
اقای غضنفری گفت: بسیاری از خصوصی سازی ها جواب داده و برخی هم نداده است و برخی کارگران اعتراض کردند باید صدای قوه مجریه را باید شنید و بگذارید خدمتگذاران شما خدمات درست به شما بدهند.
وی افزود: حمایت های بانکی و ساده سازی قوانین لازمه کار است متاسفانه قوانینی وضع می شود که دستورالعمل ها را و مجوزها را بیشتر می کند و این ضد تولید است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارافرینان و مهارت پیشه گان در حوزه تولید بعنوان دارایی نامشهود یاد کرد و گفت : در عصر دانش و اطلاعات ، فراوانی اطلاعات مشکل ایجاد کرده است در حالیکه اطلاعات نیازمند سازوکاری است که به ان مدیریت دانش می گویند .
وی افزود : ما در وزارتخانه صنعت ، معدن و تجارت امکانات و تسهیلات خاص برای کارافرینان در نظر گرفته ایم و در ایجاد شرکت های دانش بنیان مشارکت و در بازاریابی به انها کمک می کنیم .
وزیر صنعت گفت: ما تاکنون از بیش از 2000 طرح در حوزه صنایع پیشرفته حمایت کرده ایم که دو سوم انها که عمدتا دانش پایه و مبتنی بر خلاقیت بودند تجاری سازی شده اند.
غضنفری افزود: انتظاراتی که از قهرمانان صنعت می رود ابتدا ایجاد ارزش افزوده وجلوگیری از صادرات مواد خام است و در این گروه استعداد یابی و جانشین پروری بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: الگوسازی از این گروه، بسیار می تواند تعیین کننده باشد و کسب سهم مناسب در بازارهای جهانی می تواند ما را در خروج از شرایط موجود کمک کند. غضنفری افزود: برای حمایت از تولید توجه به کارافرینان و صنعت را بهترین راه برای دور زدن تحریم ها و خروج از بحران ها می دانیم.
هیچ نسخه ای در دولت وجود ندارد که صنعت و معدن را بدون مشارکت بخش خصوصی پیش ببرد جایگاه بخش خصوصی در ایجاد پویایی بیشتر و اشتغال برای جوانان و تولید و صادرات بیشتر بسیار مهم می دانیم .
غضنفری گفت: در شرایط حاضر که با افزایش قیمت ارز و تحریم بانک مرکزی مواجه هستیم تنها با کمک شما می توانیم از این وضعی که ایجادشده است خارج شویم .
وی افزود: تولید حتما در کشور پایدار خواهد ماند و دولت حتما از تولید کننده حمایت خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران