در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520339 تاریخ : 1399/07/07-15:26:54
,6,
343 میلیون یورو صرفه جویی، حاصل 4 میز داخلی سازی صنعت خودرو

رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن اعلام کرد:

343 میلیون یورو صرفه جویی، حاصل 4 میز داخلی سازی صنعت خودرو

رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: تاکنون با برگزاری چهار میز ساخت داخل در صنعت خودرو و قطعه سازی، 343 میلیون یورو صرفه جویی ارزی حاصل شده است.

به گزارش بانک و صنعت، مهدی مطلب زاده امروز (دوشنبه) در جریان نشست خبری انجمن یاد شده در محل هتل ارم، افزود: با افزایش نرخ ارز در یک سال و نیم گذشته، نهضت ساخت داخل در کشور جانی تازه گرفت و از تیرماه پارسال تاکنون چهار میز داخلی سازی در زمنیه صنعت خودرو و قطعه سازی برگزار شده است.

به گفته این مقام صنفی، تاکنون از برگزاری این میزها 40 درصد صرفه جویی ارزی برنامه ریزی شده تحقق یافته است.

وی ادامه داد: میزان پیشرفت فیزیکی و صرفه جویی ارزی در میز نخست به ترتیب 82 درصد و 60 درصد، در میز دوم 65 درصد و 70 درصد، در میز سوم 57 درصد و 27 درصد و در میز چهارم 54.5 درصد و 25 درصد بوده است.

مطلب زاده تاکید کرد: هرچه در فرآیند داخلی سازی جلو می رویم، سرمایه گذاری مورد نیاز برای ساخت داخل بیشتر می شود که عمده آن نیز ارزی است، زیرا قطعات پیچیده تر شده و نیازمند فناوری بالاتری است و با تداوم تحریم ها و برخی مشکلات داخلی، این سرمایه گذاری ها دشوارتر می شود.

وی بیان داشت: برگزاری میز پنجم منتظر انتخاب وزیر صنعت است که شامل 16 مجموعه و 43 قطعه خواهد بود و کاهش ارزبری 242 میلیون دلاری در آن پیش بینی شده است.

رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، تحقق کامل اهداف برگزاری این میزها را مستلزم رفع موانع موجود برشمرد و گفت: در این راستا 10 مشوق به دستگاه های حاکمیتی و همچنین خودروسازان پیشنهاد شده است.

مطلب زاده خاطرنشان کرد: در زمینه مشوق های حاکمیتی، اختصاص تسهیلات با بهره پایین، اختصاص منابعی از صندوق توسعه ملی، تدوین مشوق های مالیاتی، حمایت های رسانه ای و تبلیغاتی، حفاظت از مالکیت معنوی و جلوگیری از واردات قطعات ساخت داخل، مد نظر است.

وی در ادامه به مشوق هایی که خودروسازان می توانند برای تحقق «جهش تولید» برای قطعه سازان فراهم کنند، اشاره کرد و افزود: یکی از این مشوق ها خرید با قیمت تمام شده معادل واردات در ابتدای کار و پس از آن، کاهش قیمت در بلندمدت است.

این مقام صنفی، خرید نقدی قطعات تحویلی برای دوره حداقل یک سال از سوی خودروسازان، همچنین عقد قرارداد عادلانه، تضمین خرید برای مدت بازگشت سرمایه با یک منبع تامین برای هر قطعه و مشارکت خودروسازان در ریسک سرمایه گذاری ثابت پروژه ها را خواستار شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 244
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران