همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3427 تاریخ : 1390/10/07-00:00:00
,15,
خرابکاری های پیچیده تر اینترنتی در سال جدید میلادی

در دنیای فناوری و دیجیتال

خرابکاری های پیچیده تر اینترنتی در سال جدید میلادی

بر اساس تازه ترین گزارش امنیتی موسسه ترندمیکرو، سال 2012 سال خرابکاری های اینترنتی پیچیده تر و همین طور عرضه بدافزارهای مخرب تر خواهد بود.

 به گزارش خبرگزاری بانک وصنعت به نقل از بتانیوز، پیش بینی های ترندمیکرو نشان می دهد در سال 2012 تعداد خرابکاریهای سایبری به میزان چشمگیری افزایش می یابد و استفاده از بدافزار بدین منظور هم رشد قابل توجهی خواهد داشت .
در دو سال اخیر تعداد حملات بدافزاری منجر به سرقت اطلاعات حساس از نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی و دیگر نهادها رشد چشمگیری داشته و تردیدی وجود ندارد که اشتهای هکرها در سال 2012 نه تنها کاهش نمی یابد بلکه بسیار بیشتر خواهد شد.
در بخش دیگری از گزارش ترندمیکرو تصریح شده که طراحی بدافزارهایی مانند استاکس نت یا دیوکو که در سال 2011 دست اندرکاران حوزه امنیت آی تی را شوکه کرد در سال 2012 با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد و متخصصان می گویند این تازه آغاز یک روند خطرناک است.
ترندمیکرو همچنین پیش بینی کرده که در ابتدای سال 2012 نسخه به روزشده ای از بدافزار دیوکو برای سرقت گسترده تر اطلاعات طراحی شده و از راه می رسد. لذا موسسات دولتی و خصوصی باید توجه بیشتری به مقوله امنیت آی تی معطوف کنند و از اسناد و اطلاعات حساس و محرمانه خود با دقت بسیار بیشتری مراقبت کنند.
در انتهای گزارش نسبت به آغاز جنگ سایبری میان کشورهای متخاصم به علت تلاش متقابل برای سرقت اطلاعات حساس و نفوذ به سیستم های رایانه ای رقیب و خرابکاری در آنها اظهار نگرانی شده است.
گفتنی است برخی کشورها مانند آمریکا، بریتانیا، آلمان، چین و هند با راه اندازی مراکز و گروه های عملیاتی خاص برای مقابله جدی با تهدیدات سایبری فعال شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران