همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3393 تاریخ : 1390/10/05-00:00:00
,8,
مبادلات برق کشورهای همجوار در بورس انرژی

مبادلات برق کشورهای همجوار در بورس انرژی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار زمان پذیره‌نویسی عمومی ‌بورس انرژی را دوازدهم دی ماه امسال اعلام کرد.

 

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،علی صالح‌آبادی با بیان اینکه بازار سرمایه ایران شرایط جدیدی را تجربه می‌کند، افزود: این بازار در حوزه‌های مختلف توسعه چشمگیری یافته است به طوری که در آینده نزدیک چهارمین بورس کشور متولد می‌شود  .

صالح‌آبادی زمان پذیره‌نویسی عمومی ‌بورس انرژی را دوازدهم دی ماه امسال اعلام کرد و گفت: خوشبختانه مجموعه وزارت نیرو علاقه مند به راه‌اندازی این بورس در کشور است که امیدوارم به زودی مقررات آن نهایی شود.
وی به نقش مهم کارگزاران در شکل‌گیری بورس انرژی اشاره کرد و افزود: کارگزاران باید از هم‌اکنون مراحل اخذ مجوز فعالیت در این بورس را کسب کنند و با فرآیند و ادبیات این حوزه جدید نیز آشنا شوند.

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه مبادلات برق کشورهای همجوار در بورس انرژی ایران انجام خواهد شد از کانون کارگزاران خواست تا جلسات مستمری را برای آشنایی فعالان بازار سرمایه با این حوزه جدید برگزار کند.

صالح‌آبادی همچنین از تصویب دستورالعمل سلف نفتی در هیات مدیره سازمان بورس خبر داد و افزود: وزارت نفت قصد دارد از این ابزار جدید برای تامین مالی پروژه‌های نفتی استفاده کند که امیدوارم تمامی ‌اهالی بازار کمک کنند این اوراق با موفقیت منتشر شود تا راه برای ورود ابزارهای جدید در بازار فراهم شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران