همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3371 تاریخ : 1390/10/04-00:00:00
,11,
مسکن گران نمی شود

مسکن گران نمی شود

تهران -خبر گزاری بانک وصنعت : معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح تفاوت میان مسکن مهر خودمالک و 99 ساله، گفت: در مسکن مهر خودمالک قیمت ساخت حدودا متری 100 هزار تومان بیشتر است.

 به گزارش بانک و صنعت، ابوالفضل صومعلو درباره تفاوت قیمت مسکن مهر خودمالک و 99 ساله، اظهار داشت: در مسکن مهر خودمالک زمین یعنی مالکیت عرصه هم به متقاضی واگذار می شود که اختلاف قیمتی 4تا 5 میلیون تومانی ساخت به نسبت مسکن مهر 99 ساله دارد. وی افزود: در طرح خودمالک 6 دانگ اعیان و عرصه به متقاضی واگذار می شود و براین اساس قیمت ساخت آن متری 100 تا 110 هزار تومان بیشتر از مسکن مهر 99 ساله است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در مسکن مهر 99 ساله زمین به عنوان اجاره به متقاضی داده می شود که اجاره سالیانه آن هم 20 هزار تومان است و در این نوع از مسکن فقط اعیان به متقاضی واگذار می شود؛ بنابراین قیمت ساخت کمتر از خودمالکین است. وی با اشاره به اینکه سیاست دولت برای سال آینده استفاده از توانایی های خودمالکین و احیای بافتهای فرسوده است، بیان کرد: وزیر تلاش دارد تا قیمت ساخت مسکن را در سال آینده هم ثابت نگه دارد و مالیات و بیمه را هم نسبت به قبل کاهش دهد و یا حداقل در همین نرخ نگه دارد.

صومعلو درباره احتمال افزایش قیمت ساخت مسکن مهر در سال آینده، گفت: براساس تفاهم نامه 3 جانبه ساخت مسکن مهر اگر قیمت ها تا 20 درصد افزایش پیدا کند باید مابه التفاوت را دولت بپردازد اما باوجود اجرای قانون هدفمندی یارانه های قیمت ساخت مسکن افزایشی کمتر از 20 درصد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: قیمتها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بصورت منطقه ای افزایش داشت و کمتر از 20 درصد بود؛ بنابراین تاثیر زیادی بر قیمت ساخت و ساز نداشت. وی درخصوص قیمت ساخت مسکن مهر در سال آینده، اظهار داشت: در تمامی تفاهم نامه ها و روش های ساخت مسکن مهر، قیمتها به نرخ امسال خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران