همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3349 تاریخ : 1390/10/01-00:00:00
,11,
مصادره 200 ملک اختلاس میلیاردی

سخنگوی دستگاه قضا خبر داد:

مصادره 200 ملک اختلاس میلیاردی

ریخت و پا‌ش‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته از جمله اینکه برای یکی از این خانم‌ها یک واحد آپارتمان ۶۰۰ متری با قیمتی بیش از 2.5 میلیارد تومان خریداری شده است! سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به دستگیری

تهران -خبر گزاری بانک وصنعت : سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: در جریان رسیدگی به پرونده های اختلاس 200 ملک مصادره شده است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در بیست و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در زمینه پرونده فساد مالی 3 هزار میلیارد تومانی گفت: قرار بود در صورت به نتیجه نرسیدن و قطعیت در عدم بازگشت خاوری این موضوع را از طریق پلیس بین‌المللی پیگیری کنیم که این کار انجام شد و موضوع دستگیری وی از طریق اینترپل در حال رسیدگی است.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به تهیه لیستی از شرکت‌هایی که با گروه آریا مرتبط بوده و خارج از کشور هستند گفت: در زمینه قرار مجرمیت صادر شده برخی ایرادات وجود داشت که نواقص رفع شد و در حال حاضر کیفر خواست مراحل تنظیم و نوشتن را طی می‌کند. امیدواریم به زودی این کیفرخواست سنگین به سرانجام برسد و به دادگاه برود.

برخی مدیران قبلی و فعلی در واگذاری شرکت‌ها به آریا بازداشت شده‌اند

محسنی‌اژه ای با بیان اینکه گزارشهایی مبنی بر بروز تخلف در امر واگذاری شرکت‌ها به این گروه صورت گرفته است گفت: بازرسی کل کشور موظف به رسیدگی فوری به این قضیه شد که گزارش نهایی آن در حال آماده شدن است. وی ادامه داد: در این زمینه ۵ نفر از جمله مدیران قبلی و فعلی این کارخانجات بازداشت شده‌اند که مدیرعامل فعلی فولاد اهواز جزو آنها است و چند نفر هم احضار شده‌اند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه پرونده این موضوع هم در حال تکمیل شدن است گفت: اگر مشخص شد این کار هم تبانی بوده است که هیچ و گرنه پرونده آن به صورت مستقل از پرونده اختلاس 3هزار میلیارد تومانی به دادگاه خواهد رفت.

متهمان در ابتدا لیست کامل اموال را نداده بودند

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه شناسایی اموال متهمان همچنان ادامه دارد خاطر نشان کرد: آنها در ابتدا لیست کامل اموالشان را نداده بودند در حالی که همان زمان با ارائه نامه‌ای مدعی شدند همه اموالشان را معرفی کردند اما مشخص شد اموالی را در اختیار داشته‌اند که در ظاهر به نام دیگری به ثبت رسانده بودند.

بیش از ۲۰۰ ملک تجاری، مسکونی و ویلایی از متهمان شناسایی شده است

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰۰ ملک گروه آریا تاکنون گفت: این املاک اعم از تجاری، مسکونی، آپارتمان و ویلایی بوده است که باز هم اطمینان حاصل شد موجودی فعلی این گروه به اندازه بدهی آن به سیستم بانکی بوده است.

برخی از متهمان پرونده صداقت ندارند

دادستان کل کشور گفت: در این راستا مشخص شد برخی متهمان پرونده صداقت ندارند و اگر موضوعی با کنکاش و تحقیقات مسئولان و کارشناسان مشخص نشود آنها هم چیزی را مطرح نمی‌کنند.

خرید بیش از ۱۰ میلیارد تومان طلا و جواهرات برای دو خانم متهم در پرونده

محسنی‌اژه‌ای در ادامه اظهارات خود گفت: در ادامه رسیدگی‌ها مشخص شد برخی از متهمان مقداری طلا و جواهرات برای بستگان نزدیک خود خریده بودند که این موضوع را مخفی کرده بودند. وی ادامه داد: در تحقیقات از دو خانم متهم اصلی پرونده مشخص شد که بیش از ۱۰ میلیارد تومان جواهرات برای این دو نفر خریداری شده است.

کشف سند برلیان 6 میلیارد تومانی

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به کشف سند یک قطعه برلیان به قیمت حدود ۶ میلیارد تومان گفت: سند این برلیان کشف شده است اما هنوز خبری از خود برلیان نیست.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیارد تومان قیمت تمام جواهرات خریداری شده برای این دو خانم است گفت: ریخت و پا‌ش‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته از جمله اینکه برای یکی از این خانم‌ها یک واحد آپارتمان ۶۰۰ متری با قیمتی بیش از 2.5 میلیارد تومان خریداری شده است.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران