صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519167 تاریخ : 1399/06/18-17:10:34
,13,
31 شرکت سهامی زراعی در کشور فعالیت دارند

یک مقام مسوول:

31 شرکت سهامی زراعی در کشور فعالیت دارند

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی فعالیتهای کشاورزی و غیر کشاورزی ایران گفت: اکنون 70 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی خرد مالکی تحت پوشش 31 شرکت سهامی زراعی فعال است که انتظار می رود برای ارتقای بخش کشاورزی باید توسعه یابد.

به گزارش بانک و صنعت، غلامحسین طباطبایی روز سه شنبه در نشست خبری خود درباره تشریح عملکرد این شرکت ها افزود: طبق آمارها 18 میلیون هکتار اراضی کشاورزی خرد مالکی و بزرگ مالکی است و حدود 0.5 درصد آن تحت پوشش شرکت های سهامی زراعی قرار دارد.

وی اضافه کرد: اکنون تعداد 25 شرکت در 12 استان کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی ، اصفهان ، گلستان، ایلام، فارس، آذربایجان غربی و خوزستان فعالیت دارند و بیشترین تجمع این شرکت ها مربوط به سه استان خراسان است.

این مقام مسوول تصریح کرد: اکنون 14 درصد اراضی کشاورزی ایران بزرگ مالکی دارای حد فنی اقتصادی مطلوب و 86 درصد خرد مالکی است که اراضی تحت پوشش شرکت های سهامی زراعی رقم ناچیزی به حساب می آید.

وی یادآورشد: قدمت شرکت های سهامی زراعی مربوط به به قبل از پیروی انقلاب اسلامی است و در ابتدای انقلاب 500 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش 93 شرکت سهامی زراعی بود و به دلیل اساسنامه آن به تدریج این شرکت ها منحل شدند و تعداد پنج شرکت باقی ماند که هنوز به فعالیت خود ادامه می دهند.

طباطبایی اضافه کرد: سال 1384 تشکیل شرکت های سهامی زراعی به تصویب هیات وزیران رسید و اساسنامه این شرکت ها در سال 1390 بروز رسانی شد که اکنون در هر شرکت حداقل 100 نفر کارمند بیمه تامین اجتماعی فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: اکنون شرکت های سهامی زراعی علاوه بر اراضی زراعی و باغی، صنعت دام و طیور و صنایع تبدیلی و تکمیلی را در زنجیره فعالیت خود دارند.

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی فعالیتهای کشاورزی و غیر کشاورزی برندسازی را از اولویت برنامه های شرکت های سهامی زراعی دانست و افزود: اکنون برند تجاری سزا توسط شرکت سهامی زراعی در قالب هفت هزار خانوار تدوین و ثبت شده است تا محصولات کشاورزان با این برند وارد بازار داخلی و خارجی شود.

طباطبایی گفت: بنابرگزارش های موجود، تولیدات اراضی شرکت های سهامی زراعی در واحد سطح بین دو تا 2.5 برابر اراضی خرده مالکی است که رقم قابل توجهی محسوب می شود و توسعه این شرکت ها می تواند منجر به ارتقای بخش کشاورزی شود.

وی با بیان اینکه ادامه حیات شرکت های سهامی زراعی نیازمند حمایت های دولتی و کشاورزان است، افزود: برای ادامه فعالیت شرکت های سهامی زراعی تدارک نهاده های مورد نیاز براساس کیفیت و قیمت مناسب و بازاریابی نیاز است تا تامین شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران