جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446768 تاریخ : 1397/11/02-16:42:56
,5,
30 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت تا پایان امسال منتشر می‌شود

با هدف تامین مالی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت

30 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت تا پایان امسال منتشر می‌شود

در مسیر تامین مالی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در میدان‌های نفتی در حال بهره‌برداری، تا پایان امسال 30 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت منتشر می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران امروز (سه‌شنبه، دوم بهمن‌ماه) در آیین امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، با بیان این مطلب گفت: 80 درصد تامین مالی هر یک از بسته‌های قراردادی این طرح از طریق SPV (صبااروند) که قرارداد آن به صورت بیع متقابل با شرکت ملی نفت ایران امضا شده است، تامین می‌شود و 20 درصد آن باید از طرف پیمانکاران طرف قرارداد تامین شود.

وی گفت: به این منظور، هفته آینده 10 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت منتشر می‌شود و امیدواریم تا پایان سال نیز 29 هزار میلیارد ریال دیگر از این اوراق منتشر شود.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: SPV از طریق اوراق و دیگر روش‌ها برای تامین 80 درصد منابع مالی مورد نیاز در اجرای این طرح اقدام خواهد کرد.

دهقان ادامه داد: ایده اولیه این طرح از سوی وزیر نفت و با هدف ایجاد جبهه کاری برای پیمانکاران و سازندگان داخلی مطرح شد و از پارسال در دستور کار قرار گرفت و پیرو آن کارگروه‌هایی به این منظور تشکیل و در تیرماه سال 97، مصوبه شورای اقتصاد دریافت شد.

وی به 33 بسته کاری تعریف شده در این طرح اشاره کرد و افزود: از این میان 26 بسته کاری در حوزه فعالیت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، چهار بسته کاری در حوزه شرکت نفت فلات قاره ایران و سه بسته کاری در حوزه کاری نفت مناطق مرکزی ایران است. عمده فعالیت‌ها رو سطحی است، به طوری‌ که در اجرای این بسته‌های کاری در مجموع 280 حلقه چاه حفاری و بیش از 1700 حلقه چاه تعمیر می‌شود.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، سرمایه‌گذاری مصوب طرح را 6,2 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: 979 میلیون دلار نیز هزینه تامین مالی در تعهد دولت است.

دهقان میزان افزایش تولید روزانه حاصل از اجرای کامل 33 بسته کاری را حدود 280 هزار بشکه و تولید تجمعی برآورد شده را 410 میلیون بشکه عنوان کرد که در مجموع بیش از 20 میلیارد دلار درآمدزایی به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول، به استفاده حداکثری از توان داخل در این طرح اشاره کرد و گفت: به منظور استفاده از توان سازندگان داخلی، دو فهرست تجهیزات داخلی تهیه و به قراردادها ضمیمه شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران