زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490518 تاریخ : 1398/06/14-14:49:54
,17,22,
3 طرح‌ راه‌سازی و گردشگری با حضور وزیر تعاون دربافق بهره برداری شد

3 طرح‌ راه‌سازی و گردشگری با حضور وزیر تعاون دربافق بهره برداری شد

2 طرح راه‌سازی و یک پروژه‌گردشگری با اعتبار بالغ بر 405 میلیارد ریال روز پنجشنبه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار یزد و جمعی از مسئولان و شهروندان بافقی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، جاده 64 کیلومتری مسیر بافق به ساغند، پنج کیلومتر از جاده 31 کیلومتری بافق به رفسنجان که در حوزه استحفاظی این شهرستان قرار دارد  و هتل سنتی بوم گردی قلعه تاریخی آریز روستای باقر آباد به مناسبت هفته تعاون با حضور محمد شریعتمداری بهره برداری شد.

طول مسیر جاده بافق  - رفسنجان 115 کیلومتر است که 84 کیلومتر آن در محدده شهرستان بافق قبلا به بهره برداری رسیده و 26 کیلومتر دیگر درحوزه شهرستان رفسنجان قرار دارد، که امروز پنج کیلومتر آن افتتاح شد.

 جاده‌های بافق به ساغند و بافق به رفسنجان به ترتیب با 310 و 50 میلیاردریال از محل اعتبارات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، بودجه شهرستان و مشارکت راه و شهرسازی ساخته و تکمیل شده است که با بهره برداری از طرح‌ها فاصله بافق به بندرعباس و مشهد به ترتیب 160 و 100 کیلومتر کوتاه تر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در این سفر از پیت استخراج سنگ آهن و طرح‌های جوار معدنی در دست اجرای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این شرکت قرار گرفت.

شریعتمداری در جریان افتتاح طرح‌های شهرستان بافق در جمع خبرنگاران گفت: بهره برداری از مسیرهای ارتباطی بافق  - رفسنجان و ساغند، ایجاد یک سه‌راه‌ مواصلاتی و خروج کامل شهرستان بافق از بن بست است.

وی افزود: این 2 جاده کوتاهتر شدن مسیر، بهبود شرایط حمل و نقل کالا و مسافر را باعث شده و بستر را برای توسعه پایدار شهرستان بافق فراهم می‌سازد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین بر تکمیل طرح‌های جوار معدنی به ویژه گندله سازی برای تامین خوراک کارخانه فولاد بافق تاکید و تصریح کرد: با راه اندازی زنجیره فولاد در این شهرستان از خام فروش مواد معدنی سنگ آهن جلوگیری و ارزش افزوده بیشتری برای این صنعت ایجاد می کند.

فرماندار بافق گفت: برای مرمت و بهسازی هتل سنتی بوم گردی مورد بهره برداری 45 میلیارد ریال از محل تسهیلات پایدار روستایی و بخش خصوصی هزینه‌شده است.

محمد زاده‌رحمانی افزود: طرح‌مرمت بنای تاریخی هتل‌سنتی بوم گردی قلعه آریز درمدت سه سال اجرا شده و برای 10 نفر به طورمستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی، همجواری با نخلستان‌های روستای باقرآباد و کویرهای‌ بکر مرکزی ایران، بزرگترین اقامتگاه بوم‌گردی - تاریخی و روستایی در ایران، برخورداری از طراح، برنامه ریز و مدیریت علمی و تخصصی در حوزه بوم گردی، مرمت و احیاء براساس معماری و مصالحه بومی‌ و سبک زندگی ساکنان گذشته را از مهمترین مزیت‌های این هتل سنتی بوم گردی برشمرد.

جمعی از مسئولان کشور، نماینده حوزه انتخابیه مهریز، استاندار یزد و تعدادی از مدیران استان، فرماندار بافق و تنی چند از مسئولان محلی در آئین افتتاح طرح‌های بافق، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را همراهی کردند.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران