سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 449704 تاریخ : 1397/12/05-10:19:59
,5,21,
3 بند جدید به لایحه بودجه سال 98 در حوزه آب و برق الحاق شد

مدیر کل امور مجلس وزارت نیرو خبر داد:

3 بند جدید به لایحه بودجه سال 98 در حوزه آب و برق الحاق شد

مدیر کل امور مجلس وزارت نیرو از الحاق 3 بند جدید به لایحه بودجه سال 98 در حوزه آب و برق با تصویب نمایندگان مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، داود کامگار گفت: در فرایند تصویب لایحه بودجه 98، با تصویب مجلس شورای اسلامی، چند بند الحاقی یا اصلاحی جدید در بخش برق و یک بند در بخش آب به تبصره های  15 و 6 الحاق و اضافه شد؛ همچنین با اصلاح تبصره 5 امکان انتشار اوراق مالی اسلامی (ریالی یا ارزی) برای طرح‌های زیربنایی و توسعه ای وزارت نیرو فراهم شد.

وی ادامه داد: بر این اساس دولت مکلف شد که نسبت به نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکین برق با اولویت مشترکین پر مصرف اقدام و هزینه مربوط را به صورت اقساطی از مشترکین دریافت نمایند که امیدواریم عملیاتی شدن این موضوع منجر به کاهش حدود 1500 مگاواتی پیک مصرف برق، خواهد شد.
کامگار درباره مصوبه مجلس درباره نیروگاه‌های خودتامین گفت: با تصویب نمایندگان، تعرفه سوخت نیروگاه‌های خود تامین که بنا به اعلام وزارت نیرو اقدام به تحویل تمام یا بخشی از برق تولیدی خود به شبکه سراسری می نمایند، به میزان سوخت مصرفی برای برق تحویل شده به شبکه، معادل تعرفه سوخت نیروگاهی خواهد بود که این مصوبه نیز زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت حدود 1300 مگاواتی نیروگاه‌های مذکور در زمان پیک مصرف را فراهم خواهد کرد.
وی ادامه داد: با تصویب نمایندگان، دریافتی حاصل از عوارض برق از جدول تبصره 14 و (واریزی به حساب هدفمندی یارانه ها) حذف و به‌صورت تخصیص صدرصدی لحاظ شد.
کامگار افزود: مصوب شد که به منظور فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب و شروع این امر مهم و ضروری از درون دستگاه‌های اجرایی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی، تعرفه بهایِ آب مصرفی تمامی دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه، معادل قیمت تمام شده اخذ شود.
مدیر کل امور مجلس وزارت نیرو ادامه داد: مدارس، بیمارستان‌های دولتی و کتابخانه‌های عمومی نیز در صورت مصرف بالاتر از الگوی مصرف، مشمول حکم این بند هستند.
شایان ذکر است تبصره 15 لایحه بودجه 98 با 149 رای موافق، 45 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه