صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521229 تاریخ : 1399/07/22-12:02:21
,17,
292 هزار بنگاه تا کنون وام کرونا دریافت کردند

292 هزار بنگاه تا کنون وام کرونا دریافت کردند

معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا کنون 292 هزار بنگاه آسیب دیده تسهیلات کرونا به ارزش پنج هزار و 800 میلیارد تومان دریافت کردند.

به گزارش بانک و صنعت، دولت برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت تسهیلات را در دستور کار خود قرار داد. براین اساس متقاضیان دریافت تسهیلات از سیزدهم خردادماه امسال می توانستند با مراجعه به سامانه کارا درخواست خود را برای دریافت وام ثبت کنند.

پرداخت این تسهیلات در چند دوره با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا تمدید شد و براساس آخرین اطلاعیه بانک مرکزی تا پایان مهرماه ادامه دارد.

براساس این گزارش در کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ 16 میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می یابد و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده اند، مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود، نرخ سود تسهیلات نیز 12 درصد و بازپرداخت آن از مهرماه جاری است.
معاون توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون در در بیست و هشتمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا را تشریح کرد و گفت: بررسی انجام شده از مجموع 704 هزار پرونده در فرآیند پرداخت تسهیلات کرونایی، 544 هزار پرونده برای پرداخت به بانک معرفی شده اند.

وی افزود: ارزش تسهیلات پرداختی به 292 هزار بنگاه آسیب دیده، تاکنون بیش از پنج هزار و 800 میلیارد تومان است که از این مقدار یک هزار و 245 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات حمایتی دولت از شرکت های بزرگ است.
به گفته منصوری زمان ثبت نام فعالان کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا، برای دریافت تسهیلات کرونایی تا پایان مهرماه است و این زمان تمدید نخواهد شد.
وی اضافه کرد: بررسی انجام شده نشان می دهد در چند هفته گذشته میانگین روزانه بیش از دو هزار و 500 نفر از شاغلان آسیب دیده از کرونا برای دریافت وام حمایتی در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.
اعضای کارگروه در ادامه این جلسه تاکید کردند: بانک های عامل با جدیت بیشتر تسهیلات کرونایی را به متقاضیان تا پایان مهرماه پرداخت کنند.

وثایق لازم برای دریافت تسهیلات، سفته و چک است. برای 16 میلیون تومان یک سفته یا چک لازم است یک سفته یا چک همراه با یک ضامن برای بنگاه هایی است که 16 تا 48 میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.
وثیقه تسهیلات 48 تا 160 میلیون تومانی یک سفته یا چک، همراه دو ضامن است و 160 تا 200 میلیون تومانی علاوه بر چک و سفته باید سه ضامن معرفی کند و برای بیش از 200 میلیون تومان تسهیلات نیز باید از سوی صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک باید وثیقه ارائه شود.
نکته قابل توجه اینکه سقف مبلغ سفته 1.5 برابر اصل و سود تسهیلات است، همچنین یکی از موانع پیش رو برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا، «نداشتن چک برگشتی» بود که کارگروه این شرط را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و صاحبان کسب و کارها تسهیل شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران