از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514830 تاریخ : 1399/04/02-17:14:17
,17,
265 هزار میلیارد ریال برآورد سرمایه گذاری طرح های ایدرو در مناطق محروم

معاون وزیر صمت و رئیس ایدرو خبر داد:

265 هزار میلیارد ریال برآورد سرمایه گذاری طرح های ایدرو در مناطق محروم

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو گفت: سرمایه گذاری ریالی و ارزی برآورد شده برای اجرای طرح های توسعه ای مصوب ایدرو در مناطق محروم کشور بیش از 265 هزار میلیارد ریال با پیش بینی اشتغال مستقیم 11 هزار نفر است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از ایدرونیوز، امیر بیات ترک با بیان اینکه توزیع پراکندگی بیش از 80 درصد طرح های مصوب این سازمان در مناطق محروم است، تصریح کرد: با توجه به کار ویژه تخصصی سازمان های توسعه ای در گسترش زیرساخت های صنعتی مناطق محروم، تسریع در اجرای این طرح ها در سال جهش تولید اولویت جدی ایدرو است.

به گفته معاون وزیر صمت طرح های مصوب ایدرو در مناطق محروم که در سطوح مختلف اعم از مراحل مقدماتی یا اجرایی نهایی هستند، با سرمایه گذاری مشترک این سازمان و بخش های غیردولتی تعریف شده است.

بیات که در حاشیه دیدار با نمایندگان شهرستان های داراب زرین دشت سپیدان و بیضا سخن می گفت، این شرایط را فرصتی مناسب برای بهره مندی بخش های چابک و غیردولتی از توان فنی تخصصی سازمان های توسعه ای در ایجاد زیرساخت های تولید در مناطق محروم برشمرد.

وی مزیت دیگر این همکاری برای سرمایه گذاران شریک ایدرو را امکان بهره مندی از تسهیلات ارزی و ریالی پیش بینی شده در بند الف تبصره (چهار) ردیف (10) قانون بودجه کل کشور عنوان کرد.

به گفته رییس هیات عامل ایدرو از آنجا که در قانون بودجه امسال به بانک های تخصصی و تجاری اجازه داده شده در طرح های زیربنایی و توسعه ای متعلق به سازمان های توسعه ای چون ایدرو با اولویت مناطق محروم که مشارکت 51 درصد یا بیشتر بخش های خصوصی و تعاونی را دارا است، تسهیلات ارزی و ریالی پرداخت کنند، از این رو مشارکت سرمایه گذاران این بخش ها در طرح های سازمان های توسعه ای فرصت بهره مندی از این تسهیلات را برای فعالان حوزه تولید به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ایدرو تمام سهام خود در این گونه طرح ها را حداکثر سه سال پس از بهره برداری طبق قانون به بخش خصوصی یا تعاونی واگذار می کند، گفت: بانک های تجاری و تخصصی در خصوص اجرای تبصره (چهار) ردیف (10) قانون بودجه کل کشور از محل منابع در اختیار، حداکثر همگامی و پشتیبانی برای اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به طرح های توسعه ای زیربنایی و سازمان های توسعه ای بخش صنعت و معدن را داشته باشد.

در این دیدار همچنین علیزاده و عسگری نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار فراهم آوری زمینه های پشتیبانی و هم افزایی ایدرو به عنوان نهاد توسعه ای در این مناطق محروم با سرمایه گذاران بخش خصوصی در پروژه های دارای توجیه فنی و اقتصادی شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 157
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران