جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522318 تاریخ : 1399/08/14-16:01:27
,5,
250 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی با بومی سازی قطعات

در مجتمع گاز پارس جنوبی محقق شد

250 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی با بومی سازی قطعات

رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکت های داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات در این مجموعه 250 میلیارد ریال است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازشرکت ملی گاز ایران، محمود بالنده درباره اقدام های انجام شده در زمینه خودکفایی اقلام و تجهیزات ابزار دقیق گفت: بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل بیش از 117 نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به سامانه های کنترل صنعتی با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده است.

وی بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل 189 نوع مختلف از تجهیزات و ادوات ابزار دقیق با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان را از دیگر دستاوردها در این زمینه برشمرد و اظهار کرد: رقم حاصل از صرفه اقتصادی این موارد بیش از 180 میلیارد ریال است. از سال 93 تا 98 و به دلیل تفاوت قیمت داخل و خارج در آینده نیز صرفه اقتصادی تولید این تجهیزات بیشتر می شود.

به گفته رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی، رقم صرفه جویی حاصل از ساخت داخل در حالی به این مقدار رسیده که افزون بر ساخته شدن این تجهیزات با قیمت پایین تر از خرید خارج، دانش فنی آنها نیز دریافت شده است.

بالنده افزود: بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی ساخت داخل برای یک هزار و 330 نوع مختلف از تجهیزات و قطعات مکانیکی مجتمع که معادل 31 هزار و 782 قلم قطعه بوده نیز در سال های اخیر انجام شده و نزدیک به 250 میلیارد ریال صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکت های داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات است.

طبق توضیحات وی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی و ساخت الکتروموتورهای ولتاژ متوسط ضد انفجار و دریافت گواهینامه ضدانفجاری با استفاده از توان شرکت داخلی و با صرف هزینه پایین تر از نمونه خارجی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از 14 نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به تجهیزات برقی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از هفت نوع مختلف از تجهیزات و قطعات برقی رقم صرفه جویی قابل توجهی است و با خریدهای بعدی افزایش نیز می یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران