صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 488251 تاریخ : 1398/05/02-10:20:25
,13,
240 تعاونی زنبورداری در کشور فعالیت می کنند

240 تعاونی زنبورداری در کشور فعالیت می کنند

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور گفت: ما به دنبال برندسازی برای محصولات زنبورداران هستیم تا با این اقدام محصول سالم و باکیفیتِ قابل‌رقابت با محصولات بین‌المللی را تولید کنیم تا جای پای خود را در بازار منطقه و خارج از منطقه بازکنیم که تنها راه آن تولید محصول سالم است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مهندس فرهاد مشیرغفاری در رابطه با فعالیت تعاونی‌ها در بخش زنبورداری اظهار کرد: 240 تعاونی زنبورداری در کشور وجود دارد که شامل 5 اتحادیه استانی و یک اتحادیه سراسری و همچنین صندوق حمایت از توسعه زنبورداری کشور که 48 درصد سهام آن متعلق به دولت است، می‌شود که امیدواریم به کمک این بخش‌ها بتوانیم کمک شایانی به زنبورداری و تولیدکنندگان انجام دهیم.

وی افزود: تولید زنبوردارها باید از کانال شبکه عظیم تشکل‌ها و تعاونی‌ها ساماندهی و فرآوری شود و شرایط صادرات و عرضه در داخل محیا شود که یکی از کارهای ما ساماندهی این مرحله و روند آن است تا منفعت فروش به زنبوردار برسد.

مشیرغفاری با اشاره به این نکته که منفعت تولید برای زنبورداران کم است، تصریح کرد: در حال حاضر قیمتی که زنبوردار محصول خود را می‌فروشد با قیمت بازار همخوانی ندارد و درصد کمی از سود تولید نصیب زنبورداران می‌شود و منافع به جیب واسطه‌ها می‌رود.

وی ادامه داد: به همین منظور ما به دنبال برندسازی برای محصولات زنبورداران هستیم تا با این اقدام محصول سالم و باکیفیتِ قابل‌رقابت با محصولات بین‌المللی را تولید کنیم تا جای پای خود را در بازار منطقه و خارج از منطقه باز کنیم که تنها راه آن تولید محصول سالم است.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور تاکید کرد: این اقدام از لحاظ ارزآوری به نفع کشور خواهد بود و کشورهای آفریقایی بسیاری در حال حاضر هم خواهان محصولات ایران هستند. آفریقای جنوبی در قالب هلدینگ با صندوق حمایت از توسعه زنبورداری وارد مذاکره شده‌ و در مرحله نهایی شدن است و منتظر تائید دولت‌های 2 کشور هستیم تا قرارداد مابین صندوق حمایت از توسعه زنبورداری و افریقای جنوبی نهایی شود.

وی افزود: در این صورت این کشور بالغ‌بر 5000 تن عسل در سال نیاز دارد و ما هم در قبال آن چوب برای ساخت کندوها وارد خواهیم کرد.

مشیرغفاری در رابطه با ثبت برند اکسیر اذعان داشت: برند اکسیر به نام تعاونی‌های زنبورداری کشور توسط صندوق حمایت از زنبورداری به ثبت رسیده و حدود 10 فروشگاه به همین نام در کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: بخش غیردولتیِ سهام صندوق توسعه زنبورداری، سرمایه‌های 240 تعاونی سطح کشور است و هرچه این برند رشد کرده و سود بیشتری داشته باشد به این تعاونی‌ها تعلق می‌گیرد. برندهایی که پس‌ازاین تشکیل شود هم باید موردحمایت قرار گیرد.

مسیر رسیدن سود به زنبورداران باید تسهیل و تسریع شود

مشاور معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید به اینکه باید در هر شرایطی منافع زنبورداران مدنظر باشد، اذعان داشت: انجمن زنبورداران که تشکیل‌شده عموماً یا زنبوردار هستند و یا در سیستم دولتی مرتبط با بخش زنبورداری عضو هستند و در تمام جلسات از این انجمن دعوت می‌کنیم تا در سیاست‌گذاری‌ها به ما کمک کنند. تشکلی هم در کنار اتحادیه و صندوق توسعه به ما در این امر کمک می‌کند. هر اتفاقی در رابطه با زنبور بیفتد باید باهدف توسعه زنبورداری و به نفع زنبوردار باشد و هر بخشی در این زمینه فعالیت و سرمایه‌گذاری کند ما از آن حمایت می‌کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران