در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516111 تاریخ : 1399/04/26-15:36:48
,17,
2200 واحد تولیدی تعطیل را احیا خواهیم کرد

معاون وزارت صمت:

2200 واحد تولیدی تعطیل را احیا خواهیم کرد

معاون وزارت صمت با بیان اینکه برای احیای 2200 واحد تولیدی تعطیل و راکد در سال جهش تولید برنامه داریم، گفت: 328 واحد تولیدی بزرگ آماده حضور در بورس هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در بازدید از یک واحد تولید قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی در شهرک صنعتی کاسپین 2 (آبیک) گفت: در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد 50 تا 120 درصدی تولید انواع لوازم خانگی در کشور بوده ایم. سال گذشته به دلیل برخی مشکلات ناشی از تحریم ها شاهد خروج شرکت های خارجی لوازم خانگی از کشور بودیم اما کارخانجات داخلی به سرعت جای آنها را پر کردند.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی از معضلات تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور تنوع بالای محصولات و مقیاس محدود تولید بود، گفت: با رشد تولیدات این حوزه و اجماع بین فعالان این بخش برای حل این مشکل و رونق قطعه سازی لوازم خانگی نیز امیدوار هستیم.

وی اظهار داشت: تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور علاوه بر ظرفیت مناسب برای تأمین نیازهای داخلی از پتانسیل خوبی برای صادرات محصول به کشورهای همسایه برخوردار هستند.

زرندی با بیان اینکه در گذشته با تعدد شرکت های لوازم خانگی و انواع برندهای کوچک در این حوزه روبه رو بودیم، افزود: امروزه شاهد تشکیل برندهای بزرگ در این زمینه هستیم که می تواند زمینه صادرات لوازم خانگی از کشور به خارج را فراهم کند.

وی با بیان اینکه کیفیت لوازم خانگی داخلی نیز در سال های اخیر رشد پیدا کرده است، گفت: در همین راستا شاهد ایجاد مراکز تحقیق و توسعه در این خیلی از شرکت های داخلی بوده ایم.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارتبا اشاره به ایجاد خط تولید ماسک در برخی واحدهای تولیدی کشور پس از شیوع کرونا و در پی افزایش تقاضا برای این محصول، گفت: تا اسفند ماه ظرفیت تولید روزانه ماسک بهداشتی 100 هزار عدد بود که این رقم اکنون به 6 میلیون عدد در روز رسیده است.

وی افزود: نیاز بازار و حذف مقررات زائد موجب ارتقای تولید محصولات سلامت محور در کشور شده است و کرونا یک فرصت بود تا در راستای تأمین نیاز کشور بتوانیم بخشی از موانع تولید و مقررات دست و پاگیر را از میان برداریم.

زرندی در ادامه از برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت برای احیای 2200 واحد تولیدی تعطیل و راکد در سال جهش تولید خبر داد و گفت: در کنار احیای طرح ها و واحدهای راکد به دنبال تثبیت و ارتقای تولیدات در 14 صنعت که تولیدات آنها از نیازهای مهم کشور است هستیم.

وی در ادامه از اعلام آمادگی 328 واحد تولیدی بزرگ برای حضور در بورس خبر داد و گفت: تأمین مالی این واحدها از طریق بازار بورس و سرمایه انجام خواهد شد که یک فرصت عالی برای این واحدها به شمار می رود.

بازدید از 2 واحد و یک طرح تولیدی از دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت به استان قزوین است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران